اجتماعی

حکم دادگاه، نتیجه و سرانجام ماجرای فیلم منسوب به ثقتی به کجا رسید ؟

ماجرای مربوط به حواشی برکناری یک مدیرکل در اداره فرهنگ و ارشاد استان گیلان ادامه دارد و ماجرا ابعاد تازه ای نیز پیدا کرده است.

تبعات و تنش های مربوط به انتشار تصاویر مستهجن و فیلم سکس از رابطه دو نفر مرد و انتساب آن به یکی از مدیران استانی حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنان از سوی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ادامه دارد و در روزهیا اخیر نیز برخی از نمایندگان نسبت به این موضوع موضع گیری داشته اند.

روز گذشته مرتضی محمودوند، نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به ماجرای ثقتی گفته بود: از رئیس جمهور درخواست می‌کنم برای خدا هم که شده به این موضوع ورود کرده و وزیر ارشاد استعفا دهد.

اما پس از حرف های او در تذکر صحن علنی مجلس، یک نماینده دیگر تذکر داد که هنوز ابعاد ماجرا بررسی دقیق نشده و به نتیجه نرسیده است.

در ادامه اما کاظم دلخوش اباتری، نماینده صومعه سرا در مجلس، آب پاکی را روی دست باقی نماینده ها ریخت و گفت موضع گیری ها درباره ثقتی غیرواقعی است.

سیدکاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز (دوشنبه،۲ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آئین نامه ای، گفت: این قضاوت‌های بیجا را کنار بگذارید. از رئیس مجلس شورای اسلامی نیز انتظار دارم در این زمینه تذکر دهند و اجازه داده شود تا کارگزاران قانونی و مسئولان ذیربط کار خود را در این زمینه پیش ببرند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: این نکته‌ای که شما اشاره کردید کاملا به جا است. بنده خودم در جلسه شورای عالی امنیت ملی به این نوع روش‌هایی که هم خلاف قانون و هم خلاف شرع هست انتقاد کردم، همه در این حوزه وظیفه داریم و بنده نیز تذکر می‌دهم تا کار در چارچوب قانونی خود پیش برود.

نتیجه و حکم دادگاه ثقتی

برخی گفته اند که پرونده مربوط به فیلم منتشر شده و انتساب آن به رضا یا شهروز ثقتی در دست بررسی مراجع قضایی است و ثقتی نیز بازجویی کامل شده است.

گویا ثقتی به طور کلی این فیلم را تکذیب کرده و گفته شخص داخل فیلم او نیست.

بررسی ها ادامه دارد و گویا ماجرا با دقت در حال موشکافی است حتی گفته شده بازداشت موقف ثقتی نیز همچنان ادامه دارد و او در یکی از مراجع انتظامی رشت در بازداشت به سر می برد. برخی کاربران شبکه های اجتماعی مدعی هستند که در صورت اثبات این فیلم، ثقتی با توجه به داشتن همسر و فرزند، به اعدام محکوم خواهد شد.

هنوز هیچ یک از این خبرها تایید نشده است.

پیش از این حتی خبرهایی درباره خودکشی رضا ثقتی هم منتشر شده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا