سینما و تئاترفرهنگی

کن لوچ: هوش مصنوعی یک هیولای بزرگ است

کن لوچ کارگردان بزرگ سینمای امریکا که با ساختن فیلم های ضدسرمایه داری و چپ گرایانه در بازار سینمای جهان مطرح است، روز گذشته همزمان با احتمال پایان اعتصاب نویسندگان در امریکا، گفت: هوش مصنوعی مانند یک هیولا صنعت سینما را تهدید می کند و این تهدید جدی است. این هیولا بسیار بزرگ است و مدام هم دارد بزرگ تر می شود.

این کارگردان 87 ساله انگلیسی همچنین گفت: من خوشحالم که اعتصاب نویسندگان به پایان می رسد و آنها می توانند سر کارشان برگردند.

کن لوچ این روزها در حال آماده شدن برای انتشار آخرین فیلمش با عنوان بلوط پیر است. این فیلم به گفته کن لوچ، احتمالا آخرین فیلم عمر حرفه ای او خواهد بود. کن لوچ در همه فیلم هایش به حمایت از طبقه کارگر می پردازد و نقدهای جدی و شفافی به سیستم سرمایه داری وارد می کند.

فیلم بلوط پیر قرار است از روز 29 سپتامبر یعنی پس فردا در سینماها اکران شود و بتواند مجوز حضور در اسکار را به دست بیاورد.

سرانجام دو روز پیش پس از نزدیک به پنج ماه از اعتصابات گسترده نویسندگان، با مذاکرات پنج روزه، یک توافق آزمایش میان اتحادیه نویسندگان و کمپانی ها انجام شد و قرار است زمینه ساز پایان اعتصاب ها و توافق نهایی شود.

هنوز جزئیاتی درباره این توافق و میازن دستمزدها اعلام نشده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا