سینما و تئاترفرهنگی

کتاب و رمان کیومرث پوراحمد به نام « همه ما شریک جرم هستیم » واقعیت دارد؟

برخی رسانه‌های خارجی به تازگی از انتشار یک رمان خبر داده و مدعی شده اند که این کتاب به قلم کیومرث پوراحمد منتشر شده است.

گویا این رمان که با نام «همه ما شریک جرم هستیم» منتشر شده پیش از این با نام حمید حامد منتشر شده بوده است. انتشارات مهری در لندن اعلام کرده که این کتاب قبلا چاپ شده و با نام مستعار چاپ شده است. این انتشاراتی هیچ سند و مدرکی برای اثبات حرفش منتشر نکرده و حتی هیچ یک از اعضای خانواده این کارگردان تازه درگذشته چنین خبری را تایید نکرده اند.

رمان یاد شده گویا مضمونی ضدانقلابی دارد و در سال 1400 چاپ شده است.

برخی معتقدند که این شایعه برای بازارگرمی از سوی ناشر یاد شده مطرح شده تا بازار کتاب مذکور را رونق بدهد. برخی نیز معتقدند که این گونه شایعات با هدف سیاسی کردن مرگ مرحوم پوراحمد شکل گرفته است. در چند روز اخیر تلاش بسیاری شده است که جنبه های مختلفی درباره مرگ این کارگردان مطرح شود.

در هر صورت آنچه با توجه به گفته ها و ویدیوها و نوشته های مرحوم کیومرث پوراحمد قابل اتکاست، خودکشی اوست. این کارگردان که در سال های اخیر دچار افسردگی شده بود در منزل شخصی اش در بند انزلی خود را حلق آویز کرد و درگذشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. جالب بود . مخصوصا جایی که فرموده بودید انتشارات مهری بدون هیچ مدرکی اعلام کرده حمید حامد نام مستعار است . لطفا دقیقا بفرمایید چه نوع مدرکی مد نظر هست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا