سینما و تئاترفرهنگی

چرا هانی مجتهدی به جشنواره فیلم فجر نیامد؟ + تصاویر

هانی مجتهدی خواننده معروف سنندجی که به گفته برخی منابع نام اصلی‌اش «نیشات مجتهدی» است با یک فیلم در جشنواره بیم المللی فیلم فجر امسال حضور داشت. او با بازی در فیلم «بی سرزمین» ساخته تورج اصلانی به عنوان فیلمی مشترک از سوریه و عراق در این جشنواره به عنوان بازیگر هم معرفی شد. این نخستین فیلمی است که هانی مجتهدی در‌ان حضور جدی به عنوان بازیگر دارد.

عوامل فیلم بی سرزمین در جشنواره فیل
عوامل فیلم بی سرزمین در جشنواره فیلم دهوک
تصویر هانی در نمایی از فیلم بی سرزمین

هانی مجتهدی خواننده معروفی است که در ده سال گذشته به یکی از محبوبترین خواننده‌های موسیقی کردی تبدیل شده است  چند ترانه به زبان فارسی هم اجرا کرده است.

هانی، سال‌های جوانی‌اش را در ایران زندگی کرد و در دانشگاه تهران رشته هنر خواند، اما سپس خانواده‌ و فرزندانش را در ایران ترک کرد و به آلمان مهاجرت کرد.

او بارها برای خانواده‌اش  اظهار دلتنگی کرده و چند بار نیز اهنگ هایی را برای فرزندانش خوانده است. انتظار می‌رفت که برای اکران فیلم این بازیگر و عوامل فیلم در جشنواره حاضر شوند که البته برخی حواشی مانع حضور آنان شد.

اما در مورد هانی او با مهاجرت از ایران احتمالا شرایط مساعدی برای بازگشت ندارد و به همین دلیل نتوانسته به کشور بازگردد. با این حال حضور او در فجر و نمایش تصویرش در این جشنواره بسیار قابل توجه است.

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا