ورزشی

پولدارترین فوتبالیست ایران چه کسی است؟

پولدارترین و ثروتمندترین فوتبالیست‌ های ایرانی آنهایی هستند که در تیم های خارجی باززی می کنند. اصطلاحا لژیونرها . اما کدام یک از اینها پول بیشتری به دست آورده اند.

البته ناگفته نماند که درآمد بازیکنان فوتبال تنها از محل قراردادهایشان با تیم ها نیست بلکه آنها درآمدهای بسیاری نیز از بازارهای تبلیغاتی دارند و حتی گاهی درآمدهای تبلیغاتی آنها به آستانه درآمد قراردادهایشان هم می رسد. اما آماری از ان میزان درآمد وجود ندارد.

بر همین اساس پولدارترین بازیکن ایرانی در جهان در حال حاضر سردار آزمون بازیکن بایرن لورکوزن با ۲۲ میلیون یورو گدرامد سالانه است. بعد از او مهدی طارمی، با ۲۰ میلیون یورو قرار دارد. طارمی چشاید اگر با همین عملکرد پنج سال جوانتر بود، بیش از ۵۰ میلیون یورو ارزش داشت.

اما بین مهدی طارمی به عنوان نفر دوم لیست و علیرضا جهانبخش یک اختلاف ۱۶/۵ میلیون یورویی وجود دارد. جهانبخش هافبک تیم فاینورد ۳ و نیم میلیون یورو قیمت گذاری شده است. پس از او علی قلی زاده از شارلووا و مجید حسینی از کایسری اسپور با ۳، اللهیار صیادمنش از تیم هال سیتی و سامان قدوس از تیم برنتفورد انگلیس با ۲/۵، میلاد محمدی از تیم آاک آتن با ۲/۳، مهرداد محمدی از تیم العربی قطر با ۲ و امیر عابدزاده دروازه‌بان تیم پونفرادینا اسپانیا با ۱/۵ میلیون یورو ۱۰ بازیکن گران فوتبال ایران هستند که همگی لژیونرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا