فرهنگی

پوستر جذاب جشنواره کن ۲۰۲۳ با عکس محبوبترین زن سینما کاترین دنو

جشنواره کن ۲۰۲۳ که اردیبهشت ماه امسال برگزار خواهد شد پوستر این دوره از جشنواره را رونمایی کرد. در پوستر این دوره از جشنواره تصویری از یکی از محبوبترین بازیگران زن سینمای جهان دیده می شود که کلیت پوستر را به خود اختصاص داده است.

برگزارکنندگان جشنواره برای گرامیداشت این بازیگر برجسته سینما چنین پوستر پرتره محوری را طراحی کرده و در این باره توضیحات مفصلی ارائه کرده اند.

.به گزارش عصرگاه به نقل از سینمادیلی پوستر 76 امین جشنواره کن، با تصویری از کاترین دنو در فیلم ضربان قلب (La Chamade) ساخته آلن کاوالیه رونمایی شد.

این عکس در لوکیشن این فیلم در ساحل پامپلونه در منطقه سن توپاز فرانسه گرفته شده است. کاترین دنو که حالا 79 سال دارد، در دوران اوج کارنامه خود یکی از محبوبترین بازیگران زن تاریخ سینمای فرانسه بود و با نامهای بزرگی مثل ژاک دمی، اگنس واردا، لوئیس بنوئل و فرانسوا تروفو همکاری داشته است.

او بیش از 60 سال در سینمای فرانسه حضور داشته و با فیلم «چترهای شربورگ» ساخته ژاک دمی برنده نخل طلای جشنواره کن شد..

جشنواره کن در بیانیه انتشار این پوستر در توصیف دنو نوشته:«زنی با صورتی جذاب و روماتیک و شاد، با اعتماد به نفس با موهای بلوند بلندش به آینده لبخند می‌زند. این شکل خاصی از جادوست که کاترین دنو در خود دارد: خاص، پرحرارت و گاهی هنجارشکن. این جادوی غیرقابل توصیف است که جشنواره 76ام کن با این پوستر جاودان قصد انتقال آن را دارد. تا بار دیگر عظمت حاضر در سینما را را مجددا توصیف کند و آینده پراز آرزوی آن را مجسم کند. کاترین دنو نماد آن چیزی است که سینما همیشه آن خواهد بود: مرموز، شجاع، و بدون تعارف. چیزی در آن سینما کاملا مشخص است: اینکه یک ضرورت است.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا