فرهنگیکتاب و ادبیات

وصیت خاص و عاشقانه استاد محمد اسماعیلی به سامان احتشامی

استاد محمد اسماعیلی نوازنده پیشکسوت و شناخته شده ساز تنبک روز گذشته در 89 سالگی درگذشت. این استاد برجسته موسیقی در طول زندگی هنری خود با اساتید بسیاری همکاری کرد و شاگردان بسیاری را نیز درس موسیقی آموخت.

او پیش از این در ویدیویی که چندی پیش وایرال شده بود، به سامان احتشامی، نوازنده ساز پیانو نصیحتی کرد که بسیار مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

حالا پس از درگذشت استاد اسماعیلی،‌این وصیت ویدیویی دوباره در شبکه های اجتماعی در حال بازنشر شدن است.

او در این ویدیو به سامان احتشامی می‌گوید: من پنجاه سال است که در این راه (هنر موسیقی)‌ دارم قدم می زنم، اگر به کسی اظهار محبت کردی، کلامت را به سامان برسان! همان باعث خیر می شود برای تو… از هر دستی بدهی از همان دست هم می‌گیری. به قرآن همین است.

هنرمندان موسیقی سال‌هاست که البته چندان درامد مناسبی از هنر خود ندارند. هنرمندان پیشکسوت در این زمینه، روزگار دشوارتری دارند. پیش ازاین نیز استاد اردشیر کامکار نوازنده زبردست ساز کمانچه گلایه‌هایی در ای نباره مطرح کرده بود.

این نوازنده برجسته با اعلام این که سال های سال در حوزه موسیقی کار کرده و زحمت کشیده است، گفت که موسیقی آورده مالی کافی برای هنرمندان ندارد و بنابراین بسیاری از هنرمندان موسیقی در چنین شرایطی با وضعیت بغرنجی مواجه هستند و مشکلات عدیده مالی دارند.

برای خواندن ادامه این خبر و حرف‌ها و گلایه‌های جدی اردشیر کامکار روی تیتر زیر کلیک کنید.

گلایه تلخ موسیقیدان و آهنگساز برجسته ایران: اگر بقالی باز می کردم ، وضع مالی ام بهتر بود

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا