فرهنگی

واکنش محسن شریفیان به حاشیه های کنسرت : ما منشوری نیستیم

همزمان با انتشار برخی حاشیه های رسانه ای که پس از شادی و پایکوبی مخاطبان کنسرت گروه لیان شکل گرفت، محسن شریفیان سرپرست این گروه به حاشیه ها پاسخ داد و گفن: نه ما و نه مخاطبانمان منشوری نیستیم.

گروه موسیقی لیان کنسرت خود را در شرایطی روی صحنه برد که یک آغاز متفاوت را تجربه کرد و این بار در حالی که تمام سالن منتظر حضور محسن شریفیان در ابتدای برنامه بودند، دختر این نوازنده و پژوهشگر بوشهری یعنی «لیانا شریفیان» با لباس محلی بوشهری و در حال نواختن ساز نی انبان روی صحنه آمد.

موسیقی ,

سپس محسن شریفیان روی صحنه آمد و کنسرت همچون همیشه با انرژی و هیاهوی فراوان آغاز شد و قطعات شاد و عمدتا ریتمیک بوشهری، حال و هوای تالار وحدت را پس از چندماه سکوت و سردی، گرم و داغ کرد.

محسن شریفیان در بخشی از صحبت‌های ابتدایی خود گفت: «معتقدم انسان‌ها در هرشرایطی به شنیدن موسیقی احتیاج دارند. این موسیقی همواره دربرگیرنده کارکردهای مختلفی است که نباید شنیدن آن را از مخاطب دریغ کنیم. قطعاً در این چارچوب ما همه تلاش خود را انجام می‌دهیم تا بتوانیم میزبان شایسته‌ای از شما مردم عزیز ایران باشیم.»

در ادامه محسن شریفیان از «هیوا رنجبر» نوازنده دف که نوازنده مهمان گروه لیان بود دعوت کرد که روی صحنه بیاید و اجرای آثاری از موسیقی کردستان فضای تالار وحدت را بسیار شاد کرد تا یک بار دیگر پتانسیل‌های موسیقی اقصی نقاط ایران در تزریق حال خوب به مخاطب، نمایان شود.

شریفیان پیش از اجرای آثار کُردی گفت: «متاسفانه در حالی که دیروز مراسم خاک سپاری مادر بزرگ هیوا رنجبر بود، اما او خودش را به این کنسرت رسانده تا در این گفتمان موسیقی همراه ما باشد و همراه او بگوییم که جغرافیای ایران خط قرمز ماست و برای حفظ آن دریغ نمی‌کنیم.»

موسیقی ,

سرپرست گروه لیان پیش از اجرای قطعه آخر کنسرت گفت: «کار من موسیقی است. خانواده من در نسل‌های مختلف موسیقی کار کرده‌اند و هیچ علاقه‌ای هم به گرفتن پست سیاسی ندارم. اینها را گفتم که بگویم نقد بسیاری به اتفاقات و موضوعات مختلف دارم و همیشه هم حرفم را زده‌ام. صبح امروز من یک تیتر در یک خبرگزاری داخلی و دولتی دیدم که مخاطبان گروه لیان را «مخاطبان منشوری» لقب داده بود. نسبت به این تیتر و دست‌اندرکاران این رسانه ابراز تاسف می‌کنم و اعلام می‌کنم مخاطبان لیان و هیچ مخاطب موسیقی در ایران منشوری نبوده و نیستند. مخاطبان ما مخاطبانی فهیم و قدردان هستند که همواره و در هر شرایطی از ما حمایت کرده‌اند.»

لیانا شریفیان، محمود بردک نیا، حمزه مقدم، حمید اکبری، مرتضی پالیزدان، محسن قدرتی، فرزاد خسروی، حسین کاوه خو، محمد رضا مقدم و… اعضای گروه لیان در این کنسرت به سرپرستی محسن شریفیان و خوانندگی آکا صفوی بودند.
این برنامه به تهیه‌کنندگی علی حق‌شناس برگزار شد و «پرواز همای» و «گلاره عباسی» نیز مهمانان ویژه برنامه بودند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا