اجتماعی

واکنش آیت الله علم الهدی به موقوفات گوهرشاد: من از صالحین هستم

آیت الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد و پدر همسر حجه الاسلام رئیسی رئیس جمهور کشور، به ماجرای اخیر درباره موقوفات گوهرشاد واکنش نشان داد.

او گفته است که طبق قانون و شرع، موقوفه‌ها باید در اختیار کسی باشد که از سادات و همچنین از صالحان باشد. او اعلام کرد که من به تشخیص قانون و مسئولان قانونی این امر حائز شرایط بوده و به عنوان تولیت این اماکن معرفی شده ام.

پیش از این نیز ماجراهایی درباره حاشیه‌های مربوط به واگذاری برخی املاک متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه به یکی از بستگان رئیس این سازمان منتشر شده بود.

در چند هفته اخیر ماجرای مربوط به اموال وقفی حاشیه های زیادی ایجاد شده است.

واکنش اینستاگرامی علم الهدی

صفحه اینستاگرامی حجت الاسلام علم الهدى نوشت: ضمن قدردانی از دغدغه مندی بزرگوارانی که در پی افشاگری مصادیق فساد در کشورند در خصوص شبهه واگذاری موقوفات گوهرشاد به امام جمعه مشهد توجه به این نکته ضروری است متولی موقوفات گوهرشاد موقوفه خاص طبق متن وقف نامه یکی از سادات صلحای شهر مشهد تعیین شده است لذا به تشخیص مراجع قانونی این جایگاه در آیت الله علم الهدی احراز شد و نامهی مورد اشاره اداره کل اوقاف خراسان در مقام بیان این صلاحیت است. بنابراین اینکه بگوییم موقوفات گوهرشاد به آیت الله علم الهدی واگذار شده سخنی اشتباه است دقیق آن است که متولی شرعی و قانونی این موقوفات آیت الله علم الهدی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا