اجتماعی

همه واکنش ها به ماجرای خجالت آور و جنجالی پایتون

اظهارات عجیب و غریب یک فرد با عنوان استاد دانشگاه در جلسه رسمی با رئیس جمهور جنجالها برانگیخته است.

این فرد در جلسه دیدار رسمی آیت الله رئیسی با دانشمندان برتر سخن گفته و حرف های عجیب و غریبی درباره یک شبکه جهانی به نام پایتون زده است که اصولا چنین شبکه جهانی تاکنون در حهان وجود نداشتهاستغ.

پایتون در واقع یک زبان برنامه نویسی مثل دیگر زبان های برنامه نویسی رایج است که این فرد در خطایی بسیار فاحش آن را به عنوان یک شبکه جهانی هوش مصنوعی معرفی می‌کند.

این حرف های عجیب و غریب غیر علمی در جلسه با رئیس جمهوری بسیار واکنش برانگیز شده است.

آذری جهرمی وزیر سابق ارتباطات در واکنش به این اظهارات نوشت: خیلی از اساتید بزرگ دانشگاه‌های کشور، دلسوزانه از نظام رتبه بندی مبتنی بر تعداد مقالات گلایه دارند. کاش نشست رییس جمهور محترم با «جمعی از دانشمندان یک درصد برتر جهان» تلنگری باشد برای اصلاح جدی نظام رتبه‌بندی اساتید در دانشگاه‌های ایران.
سید عباس صالحی نماینده ولی فقیه در روزنامه اطلاعات نیز نوشت: دو نهاد علم و دین، نهاد‌های اصلی قوام ملت‌ها هستند. انتشار حرف‌های سست و غیر عقلانی از روحانیون و دانشگاهیان فروپاشی سرمایه اجتماعی را در پی خواهد داشت. بویژه آن‌که در عالی‌ترین مجامع رسمی طرح شود و انتشار عام پیدا کند.

مهدی محمدی مشاور قالیباف هم در واکنش تندی نوشت: ما مقصریم به خاطر سکوتمان در مقابل مزخرفات غیرعلمی و شبه علمی!
وی با اشاره به برخی ادعا‌های بی پایه و اساس مثل مستعان، غنی سازی در زیرزمین، لامبورگینی ایرانی، زمستان سخت، اشتغال با یک میلیون تومان، خودرو با سوخت آب، دلارزدایی و فروپاشی آمریکا، اداره مملکت با تهاتر نفت، افزود: سرنخ بسیاری از آن‌ها به گروه اندکی احمق صاحب قدرت در یک گروه مشخص برمی گردد! تازه به مزخرفاتی که متاسفانه در قالب دین و مذهب جعل می‌شوند و موجب خدشه دار شدن دین و دین دار هم می‌شوند اشاره نکردم. مواظب فرسایش پیوسته اعتماد ملی باشیم.
محمد فاضلی، استاد دانشگاه و جامعه شناس در توییتی نوشت: «مورد پایتون گیت خوشبختانه علنی شده و آنقدر هم چرند هست که مبنای عمل قرار نگیرد (انشالله)، اما باید ترسید از هزاران جلسه‌ای که در آن‌ها مقامات در معرض دانشمندان پایتونی قرار میگیرند؛ پایتونیسم منطق برنامه ریزی می‌شود؛ و سیاست‌های پایتونی پنهان و آشکار وضع و اجرا میشوند.»
سعید محمد نیز در واکنش به پایتون گیت نوشت: جا دارد نهاد‌های مسئول جهت جلوگیری از این واقعه در کشور مراقبت ویژه نمایند. سیا برای فروپاشی یکی از کشور‌های بلوک شرق در جنگ سرد، یک جاسوس را در بالاترین سطح در سیستم انتصابات آن کشور نفوذ داده بود که ماموریت وی بکارگیری افراد ناکارآمد و غیر متخصص در پست‌های کلیدی بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا