دانش و فناوریهوش مصنوعی

نحوه استفاده از زبان فارسی در بارد‌ گوگل Bard google

گوگل که به تازگی از ربات هوش مصنوعی بارد رونمایی کرده است به تازگی هم اعلام کرده که زبان فارسی به این ربات هوشمند تعاملی اضافه شده است.

این ربات که با کاربرانش به صورت رایگان مکالمه می کند تا پیش از این به بسیاری از زبان های زنده دنیا مجهز نشده بود اما از حالا ایرانیان و فارسی زبان ها می توانند به سادگی از این ربات هوشمند استفاده کنند.

همچنین استفاده از این ربات برای بسیاری از ساکنان کشورهای اروپا و امریکای جنوبی غیرفعال بود که در اعلامیه جدید گوگل این موضوع نیز حل و فصل شده و در سراسر اروپا و برزیل نیز فعال شده و صدها میلیون نفر دیگر می توانند از آن استفاده کنند.

گوگل افزود که برای رقابت با چت جی‌بی‌تی، محصول مشابه مایکروسافت، و بهره‌برداری بیشتر از فناوری هوش مصنوعی مولد که توجه جهان را به خود جلب کرده، ابزارها و امکانات جدیدی به «بارد» افزوده که یکی از آن‌ها زبان‌های جدید است.

«بارد» در ماه فوریه راه‌اندازی شد ولی به‌دلیل روند بررسی انطباق آن با قوانین حفاظت از اطلاعات شخصی در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، شروع فعالیت آن در این قاره به تاخیر افتاد.

گوگل در بیانیه خود افزود که در این زمینه «به شکل فعالی با کارشناسان، سیاستگذاران و نهادهای ناظر بر قوانین حریم خصوصی همکاری کرده است.»

کمیسیون حفاظت از داده‌ها در جمهوری ایرلند که به‌دلیل ثبت مرکز اروپایی شرکت گوگل در این کشور مهم‌ترین نهاد ناظر بر فعالیت آن در اروپاست، گفت که فهرست بسیار دقیقی از سئوالات خود در مورد نحوه کار «بارد» را به گوگل داده است

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا