فرهنگی

ممنوعیت بازیگران زن کشف حجاب کرده و بی حجاب / حذف بازیگران معروف از سینما ؟

برخی خبرها حاکی از این است که با تصمیم قاطع سازمان سینمایی برخی از معروفترین و مطرح ترین بازیگران زن سینمای ایران دیگر نمی توانند در آثار سینمایی و تلویزیونی و … حضور داشته باشند.

گویا روح الله سهرابی مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی سازمانی سینمایی اعلام کرده که هر فیلمی با حضور تعداد انگشت شمار بازیگرانی که کشف حجاب کردند ساخته شود، باید تبعات چنین رفتاری را هم بپذیرد.

او گفته است که برخی بازیگران با رفتارهای غیرقانونی خود باعث شده اند تا رنج و زحمت وسرمایه دیگران به خطر بیفتد و معطل بماند. اینها اگر به اخلاق پایبند هستند باید دستمزد خود را به سازندگان بازگردانند.

چون انها باعث توقیف یا معطل ماندن آثار شده اند.

سازمان سینمایی اعلام کرده است که بازیگرانی که کشف حجاب کرده اند دیگر نمی توانند در هیچ فیلمی بازی کنند. این تصمیم سازمان سینمایی با توجه به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر جمع کردن بساط کشف حجاب، احتمالا با شدت پیگیری خواهد شد و اگر بازیگران زن سینمای ایران که در موقعیت های مختلفی کشف حجاب کردند، عذرخواهی یا اظهار ندامت نکنند احتمالا هرگز در هیچ فیلم دیگری اجازه بازی نخواند یافت.

 حذف ترانه علیدوستی، باران کوثری،‌ فاطمه معتمد آریا، پانته آ بهرام و …. از سینمای ایران

او همچنین گفته البته این افراد ازاین پس اجازه حضور در هیچ اثری را نخواهند داشت و هرگونه استفاده از آنها در آثاری که بعد از فرار یا کشف حجاب تولید شده غیرقانونی بوده و مستلزم اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح می باشد لذا تهیه‌کننده ، کارگردان و سرمایه گذاری که از این افراد استفاده کنند باید منتظر تبعات و خسارات آن نیز باشند.

طبق گزارش های رسانه ای تا کنون شماری از بازیگران زن در انظار عمومی کشف حجاب کرده اند که از این جمله می توان به ترانه علیدوستی، باران کوثری، پانته آ بهرام، فاطمه معتمد آریا، لیلا بلوکات، آزاده صمدی، و … اشاره کرد. پیش از این نیز هنگامه قاضیانه و افسانه بایگان هم از سینما خداحافظی کرده بودند.

کشف حجاب باران کوثری

به تازگی عکسی از باران کوثری بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون در شبکه های اجتماعی منتشر شده که واکنش های بسیاری به دنبال داشته است. پیش از این هم کوثری حاشیه های زیادی داشته است.

کلیک کنید: اولین کشف حجاب باران کوثری در یک مراسم رسمی

کلیک کنید: ماچ و بوسه عجیب باران کوثری و نوید محمدزاده

کوثری در این عکس در یک فروشگاه دیده می شود و کت مشکی رنگ و دامن طوسی به تن کرده است.

کشف حجاب لیلا بلوکات

برخی رسانه های از صدور حکم برای لیلا بلوکات به خاطر بی حجابی خبر داده اند. رسانه های از قول وکیل لیلا بلوکات نوشته اند که او به دو سال ممنوع الکاری و ممنوع الکاری و هم چنین یک سال زندان در سمنان محکوم شده است.

البته این خبر هنوز از سوی نهادهای رسمی تایید نشده است اما با توجه به صدور حکم بی حجابی برای آزاده صمدی در روزهای اخیر، به نظر می رسد که پرونده بازیگران بی حجاب و کشف حجاب کرده در فرایند رسیدگی قضایی و صدور حکم است.

یک سال زندان برای لیلا بلوکات به خاطر بی حجابی و کشف حجاب ؟

 

همچنین چندی پیش هم هدیه تهرانی فوق ستاره سینمای ایران که روز گذشته تولدش بود و برخی از هنرمندان و سینماگران با انتشار استوری های اینستاگرامی این مناسبت را به او تبریک گفتند، آن روز با تصاویری کمتر دیده شده از کشف حجاب دوباره در راس خبرهای شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

 

کشف حجاب دوباره پانته آ بهرام

پانته آ بهرام بازیگر شناخته شده سینما و تئاتر و تلویزیون که پیش از این در مراسم اکران مردمی فیلمی کشف حجاب کرده بود و البته اخطار هم گرفته بود، بار دیگر این بار در مراسم تشییع رضا حداد بدون حجاب ظاهر شد.

کشف حجاب دوباره پانته آ بهرام در مراسم تشییع رضا حداد

 

کشف حجاب آزاده صمدی

آزاده صمدی بازیگر شناخته شده سینما در مراسم تشییع پیکر رضا حداد کارگردان تئاتر با پوششی خاص ظاهر شد.

این بازیگر به جای روسری که پوشش معمول بانوان برای پوشاندن موهای سر است، کلاه بر سر گذاشت و لباسی بدون یقه پوشید.

آزاده صمدی هم کشف حجاب کرد / عکس بی حجاب آزاده صمدی در تشییع رضا حداد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا