فرهنگی

معرفی کامل فیلم سقوط کابل ؛ خلاصه داستان، حاشیه ها و بازیگران فیلم سقوط کابل

کارگردان سریال محبوب پوست شیر که با استقبال گسترده مخاطبان شبکه توزیع نمایش خانگی مواجه شد حالا می خواهد تازه ترین فیلمش را که جنجالی ترین اثرش هم هست در سینماهای ایران به نمایش بگذارد.

نوید محمودی آخرین فیلمش به نام «سقوط کابل» را تقریبا دو سال پیش ساخت یعنی درست زمانی کشور افغانستان درگیر جنگ داخلی بود و سرانجام طالبان توانستند بر کشور مسلط شوند.

گفته ها و شنیده ها حاکی است که این فیلم در نقد و اعتراض به طالبان است و به همین دلیل ممکن است نمایش این فیلم در تهران و دیگر شهرهای ایران اعتراضات و انتقاداتی از سوی دولت طالبانی افغانستان به دنبال داشته باشد.

جرئیات فیلم سقوط کابل

نیمه‌ مهرماه سال ۱۴۰۰ نوید محمودی برای ساخت یک فیلم سینمایی جدید پروانه ساخت گرفت که تقریبا همزمان با تحولات افغانستان بود. «سقوط کابل» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی نوید محمودی در خبرهای ابتدایی «کابل پلاک ۱۰» نام داشت و بخش‌هایی از آن در تاجیکستان ساخته شده است. این فیلم ابتدا قرار بود به جشنواره چهلم فجر برسد که با طولانی شدن فیلمبرداری، این اتفاق نیفتاد و حالا پس از دو سال -طبق آنچه در سایت سازمان سینمایی ثبت شده – سازنده این فیلم متقاضی دریافت پروانه نمایش آن شده‌اند.

الناز شاکردوست و پدرام شریفی از بازیگران اصلی این فیلم هستند که به همراه دیگر بازیگران ایرانی، افغانستانی و تاجیک در «سقوط کابل» ایفای نقش کرده‌اند. نوید محمودی پیش‌تر فیلم‌های «رفتن»، «هفت و نیم» و «مردن در آب مطهر» را کارگردانی کرده بود و تهیه‌کنندگی فیلم‌های «چند متر مکعب عشق»، «شکستن همزمان بیست استحوان» و سریال نمایش خانگی «پوست شیر» را برعهده داشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا