فرهنگی

معرفی بازیگران و داستان فیلم منطقه بحرانی با پوشش و حجاب اختیاری

فیلم منطقه بحرانی این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. فیلمی که در جشنواره لوکارنو قرار است رقابت کند اما بیشتر به خاطر نوع حجاب بازیگران زنش حاشیه ساز شده است.

پیش از گفته شده بود که برخی فیلم‌ها بدون حجاب در حال فیلمبرداری هستند البته این موضوع از سوی برخی مسئولان تکذیب شد اما حالا به نظر می رسد که دست کم یک فیلم به این شکل و بدون رعایت حجاب از سوی بازیگران زنش ساخته شده است. البته طبیعی و بدیهی است که این فیلم بدون مجوز وپروانه ساخته فیلمبرداری و تهیه شده است.

فیلم «منطقه بحرانی» ساخته جدید علی‌احمدزاده و محصول مشترک ایران و آلمان است. فیلم قبلی علی احمد زاده یعنی مادر قلب اتمی از فیلم هایی بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت. مادر قلب اتمی دومین فیلم این کارگردان بود که در ایران هم مورد استقبال مخاطبان و همچنین منتقدان سینما بود.

حالا فیلم جدید احمد زاده قرار است در بخش مسابقه بین‌الملل هفتاد و ششمین جشنواره فیلم لوکارنو در کشور سوئیس در کنار ۱۶ فیلم دیگر برای کسب جایزه یوزپلنگ طلایی بهترین فیلم این رویداد سینمایی رقابت کند.

امیر پوستی، شیرین عابدینی راد، مریم صادقیان، علیرضا کی‌منش، ساغر سحرخیز، مینا حسنلو، علیرضا راستجو و صبا باقری بازیگران فیلم «منطقه بحرانی» هستند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «امیر زندگی تنهایی دارد و سگش تنها همراه اوست. او در درنیای زیرمینی تهران پرسه می‌زند، انواع مواد مخدر را می‌فروشد و در خیابان‌های شهر بی‌هدف حرکت می‌کند که ادامه ماجرا اتفاق می‌افتد.»

«حقایق اساسی دریاچه» ساخته «لاو دیاز»، «انتظار زیادی از پایان جهان نداشته باشید» به کارگردانی «رادو ژوده»، «پاتاگونیا» ساخته «سیمون بوزلی»، «رویا‌های شیرین» به کارگردانی «انا سندیارویچ»، «سرباز ناپدید شده» به کارگردانی «دنی روزنبرگ» و «یانیک» ساخته «کوئنتین دوپیو» از جمله دیگر فیلم‌های حاضر در بخش اصلی جشنواره لوکارنو هستند

فیلم‌های «آناتومی یک سقوط» ساخته «جاستین تریه» برنده نخل طلای جشنواره کن، «مغناطیسی قاره» از «لوک ژاک»، «شهر زنان» ساخته «فدریکو فلینی»، «قاچاقچیان» به کارگردانی «ریو سونگ وان» و شیدا ساخته نورا نیاسری به عنوان محصول سینمای استرالیا نیز از جمله آثاری هستند که در بخش پیازا گراند (نمایش در میان بزرگ شهر) به روی پرده می‌روند.

هفتاد و ششمین جشنواره فیلم لوکارنو از تاریخ ۲ تا ۱۲ آگوست (۱۱ تا ۲۱ مرداد) در کشور سوئیس برگزار می‌شود و امسال میزبان نمایش ۲۱۴ فیلم از ۱۱۳ کشور است که از میان ۵۵۲۰ فیلم متقاضی شرکت در جشنواره انتخاب شده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا