اجتماعی

ماجرای خرید کتاب سواد مطالبه از سوی رهبر انقلاب چه بود ؟

از دیروز با انتشار خبری در برخی رسانه ها درباره نایاب شدن یک کتاب به نام «سواد مطالبه» نوشته محسن مهدیان ، حاشیه های زیادی پیرامون این کتاب شکل گرفته است.

در خبر آمده بود که رهبر انقلاب اسلامی در جریان بازدید از نمایشگاه کتاب، چند کتاب را خریداری کرده که از این جمله یکی کتاب سواد مطالبه به قلم محسن مهدیان بوده است.

انتشار این خبر موجب استقبال گسترده از این کتاب شده و حتی خبر رسید که کتاب در بازار نایاب شده است. برخی سایت های این طور نوشته بودند: کتاب‌های «قاره سبز» نوشته مریم نقاشان، «ستاره‌ها چیدنی نیستند» که برگرفته از زندگی یک دختر آمریکایی است، به قلم محمدعلی حبیب‌اللهیان، «سواد مطالبه» نوشته محسن مهدیان‌ و «داعشی‌های کراواتی» نوشته سیدهاشم میرلوحی از عناوینی بودند که رهبر معظم انقلاب صبح امروز خریداری کردند.

اما این موضوع در شبکه های اجتماعی با واکنش هایی روبرو شد.

برخی کاربران نوشتند که اصولا رهبر انقلاب در این نمایشگاه، چنین کتابی را نخریده اند. در گزارش مربوط به بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه نیز، که از سوی پایگاه اطلاع رسانی آیت الله خامنه ای نیز به این موضوع اشاره شده که در شماری از غرفه های هدیه هایی به رهبر انقلاب داده شده است

برخی دیگر نوشتند که رهبری در جریان بازدید از نمایشگاه این کتاب را هدیه گرفتند اما تاکید کردند که باید قیمت کتاب را پرداخت کنند. به همین دلیل هم قیمت کتاب پرداخت شد و حالا خبر طوری تنظیم شده که گویی رهبری کتاب یاد شده را انتخاب و خریداری کرده است.

هنوز موضع گیری قاطعی از سوی رسانه ها در این باره منتشر نشده است. اما کاربران بسیاری به ویژه در شبکه اجتماعی توئیتر به این موضوع واکنش نشان داده اند.

برخی کاربران گفته اند که تحریف واقعیت و وانمود کردن خرید کتاب از سوی رهبری، اقدامی است که برخی برای فروش کتاب و تایید آن از سوی رهبری انجام داده اند.

هنوز معلوم نیست که اصل قضیه چگونه بوده است.

محسن مهدیان نویسنده این کتاب مدیرعامل موسسه مطبوعاتی همشهری است. و بیشتر انتقادها از حاشیه های مربوط به کتاب او انجام گرفته است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا