پزشکی

ماجرای تخم مرغ های محمدرضا گلزار چیست؟

محمدرضا گلزار تقریبا هر صبح تصویری از صبحانه خود را با هشتگ غذای سالم در اینستاگرامش منتشر می‌کند.

او که به نظر می رسد در خارج از کشور است، همزمان مشغول فعالیت های ورزشی به ویژه بدنسازی و اصطلاحا بادی بیلدینگ است. استپری ها و پست های او مملو از تصاویر تمرین در باشگاه ورزشی است.

اما نکته جالب توجه در اینباره مصرف بالای تخم مرغ از سوی این چهره سینمایی است. در تصاویری که او از صبحانه‌هایش منتشر می‌کند معمولا تعداد قابل توجهی تخم مرغ دیده می شود که اگرچه برای ورزشکاران و بدنسازان غذایی مقوی و پر انرژی است اما به گفته متخصصان سلامت مصرف بالای تخم مرغ می تواند موجب برخی بیماری ها و نارسایی ها شود.

چنان که مجله سان گزارش داده، بررسی ها و مطالعات اخیر ادعا می کنند که خوردن بیش از دو عدد تخم مرغ در روز ، خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته را افزایش می دهد. زیرا آنها سرشار از کلسترول می باشند.در یک مطالعه جدید، در طی 31 سال، که بین 30 هزار نفر فرد بالغ انجام شد، روزانه ۲ و نیم عدد تخم مرغ بزرگ می خوردند، و در آخر احتمال بروز بیماری های قلبی در آنها 17 درصد افزایش پیدا کرد.

پروفسور کاترین تاکر، از دانشگاه ماساچوست گفته است: حتی افرادی که دارای رژیم های سالم غذایی هستند باید در مصرف تخم مرغ زیاده روی نکنند. او همچنین افزود:اگر چه تخم مرغ سرشار از مواد معدنی مفید است، اما بهتر است که افراد از خوردن هر روزه بیش از دو تخم مرغ دوری کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا