اقتصادیکشاورزی

قیمت گوشت آخر سال به 2 میلیون تومان می‌رسد؟

قیمت هر بسته یک کیلویی گوشت گوسفندی بدون استخوان در بازار به بالای 500 هزار تومان رسیده است . مردم نگران افزایشد باره قیمت هستند و برخی می‌گویند همین محصول به زودی تا 700 هزار تومان هم افزایش قیمت خواهد داشت و در آستانه شب عید به یک میلیون تومان هم نزدیک خواهد شد.

این موضوع اگرچه از سوی کارشناسان تایید نشده و نمی‌شود اما گویا انتظارات تورمی، بازار را آماده افزایش نجومی قیمت گوشت کرده است.

همین امروز بعضی فروشگاه‌های پروتئینی که در خودشان را به‌عنوان برند مطرح کرده‌اند همین یک مقدار گوشت خورشتی بدون استخوان را با اضافه کردن قید «ممتاز» ۷۴۴ هزار تومان می‌فروشند. در چنین فروشگاه‌هایی قیمت‌ها می‌توانند بیشتر چشمتان را بیازارند. مثلا در شعبه شریعتی برند زی خوراک، قیمت گوشت راسته مغز گوسفندی ممتاز، کیلویی یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قید شده است. در توضیح محصول آورده‌اند مغز شده، بدون دمار، مناسب کباب و استیک و انواع غذا‌های ایرانی و فرنگی. اگر مشتری اراده کند حاضر هستند سفارش را به‌صورت خرد شده در بسته‌بندی بهداشتی تحویلش دهند. قیمت گوشت راسته گوسفندی بدون استخوان در این فروشگاه یک میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

قیمت گوشت گوسفندی راسته با استخوان، ولی به ۳۷۰ هزار تومان می‌رسد. ماهیچه گوسفندی را کیلویی ۵۲۵ هزار تومان می‌فروشند. قیمت گوشت آبگوشتی با دنبه گوسفندی کیلویی ۴۷۰ هزار تومان است.

از جمله چیز‌های عجیب غریب دیگری که در این فروشگاه می‌توان پیدا کرد، چرخ‌کرده گوسفندی ممتاز و دنبه است که به ترتیب کیلویی ۷۴۴ هزار تومان و ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. فروشگاه در توجیه قیمت گوشت چرخ‌کرده ممتاز گفته از مخلوط ران و سردست و قلوه‌گاه گوسفندی به‌دست می‌آید.

بارها مسئولان اعلام کرده اند که با افزایش واردات گوشت گرم خارجی، قیمت را در بازار کنترل خواهند کرد. هم اکنون گوشت وارداتی گرم به قیمت 247 هزار تومان در بازار داد و ستد می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا