اجتماعی

فوری: شبیه سازی حمله اسرائیل به مراکز هسته ای ایران ؛ فرار به جلو اسرائیل

ترس در دل شیطان بزرگ ریشه روانده و حالا سعی دارد با انتشار خبرهای ضد و نقیض و مدیریت شده، شایبه‌ی جنگ را پیش بکشد.

در ادامه این پروژه، امروز خبر رسید که گویا رژیم اسرائیل اول اسفندماه سال گذشته حمله به مراکز و تاسیسات اتمی ایران را شبیه سازی کرده است.

این خبر از اسناد افشا شده پنتاگون نشأت می گیرد که طبق اعلام رسانه وای‌نت در دسته اسناد فوق سری طبقه بندی شده است.

اما آیا این خبر واقعیت دارد؟

سال گذشته یهود باراک، نخست وزیر پیشین اسرائیل، با اعلام این که ایران در تابستان سال آینده به یک کشور در آستانه هسته‌ای شدن تبدیل می‌شود، هشدار داد برنامه اتمی جمهوری اسلامی در حال رسیدن به نقطه‌ای است که دیگر یک حمله نقطه‌ای نمی‌تواند آن را متوقف کند.

باراک این سخنان را در مقاله‌ای با عنوان «ایران می‌تواند خود را به کشوری اتمی مبدل کند» که در نشریه تایم منتشر شده، بیان کرده است.

او در این مقاله هشدار داد و مدعی شد برای انجام حملات موضعی بسیار دیر شده و آمریکا و اسرائیل باید با راهکارهایی «عملیاتی و دیپلماتیک» مانع از تحقق «آرزوی همیشگی جمهوری اسلامی» شوند.

نخست‌وزیر پیشین اسرائیل نوشت در این مرحله، یک توافق جدید درباره برنامه هسته‌ای ایران بیشتر به طور ظاهری مفید خواهد بود، و ایران و آمریکا از آن به عنوان یک «چتر انکار» استفاده خواهند کرد.

بنی گنتس، وزیر دفاع اسرائیل هم اعلام کرد که این کشور باید خود را برای اقدام نظامی یک‌جانبه علیه برنامه اتمی ایران آماده کند.

تاکنون چندین حمله به مراکز و تاسیسات اتمی ایران به اسرائیل نسبت داده شده است. در حالی که هنوز مذاکرات احیای برجام به نتیجه‌ای نرسیده، گنتس گفت که جمهوری اسلامی، با چتر حفاظتی مذاکرات اتمی، برنامه هسته‌ای خود را توسعه داده است.

این در حالی است که محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران و دیگر مسئولان ایرانی بارها و بارها بر صلح آمیز بودن فعالیت هسته‌ای ایران تاکید کرده‌اند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا