اینترنت و شبکهدانش و فناوری

فعالیت در توئیتر پولی شد / علت و دلیل پولی شدن توییتر

توییتر همانطور که انتظار می رفت و پیش بینی می شد در حال پولی شدن است. این موضوع می تواند مرجعیت این شبکه اجتماعی بزرگ را تحت تاثیر قرار بدهد. بسیاری از چهره های خبری مطرح جهان در این شبکه عضویت و فعالیت دارند.
ایلان ماسک اعلام کرده است به‌زودی صرفاً کاربران سرویس اشتراکی می‌توانند در نظرسنجی‌ها شرکت کنند و وارد صفحه‌ی For You شوند.

تبلیغات

توییتر مدت‌ها است که تلاش می‌کند تعداد کاربران سرویس اشتراکی Blue را افزایش دهد تا در کنار بالا بردن درآمد، سراغ مقابله‌ی جدی‌تر با بات‌ها برود. نسخه‌ی اشتراکی توییتر یک‌سری قابلیت‌های انحصاری دارد و تیک آبی به حساب‌های کاربری اعطا می‌کند.

توییتر در تلاشی برای جذب کاربران بیشتر به سرویس Blue اعلام کرده است توییت حساب‌‌هایی را که تیک آبی ندارند، در صفحه‌ی For You که مبتنی‌بر الگوریتم‌های نرم‌افزاری است پیشنهاد نمی‌دهد. توییتر همچنین اعلام کرده است کاربرانی که تیک آبی ندارند اجازه‌ی شرکت در نظرسنجی‌ها را نخواهند داشت.

ایلان ماسک، مدیرعامل و مالک توییتر، گفته است تغییرات جدید از تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۲۳ (۲۶ فروردین ۱۴۰۲) اجرایی خواهند شد. قرار گرفتن در صفحه‌ی For You توییتر که عملکردی مشابه اکسپلور اینستاگرام دارد، به حساب‌های کاربری کمک می‌کند که بیشتر دیده شوند.

توییتر اوایل ماه جاری میلادی سرویس اشتراکی بلو را که قبلا برای کاربران آمریکایی ارائه می‌شد به‌صورت جهانی در دسترس قرار داد. توییتر گفته است حساب‌هایی که تیک آبی را با سیستم قبلی دریافت کرده بودند، این نشان احراز هویت را شنبه‌ی هفته‌ی آینده از دست خواهند داد. سرویس اشتراکی بلو در آمریکا ماهانه هشت دلار قیمت دارد و اگر از طریق نسخه‌ی iOS سرویس را بخرید باید ماهانه ۱۱ دلار پرداخت کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا