اجتماعیپزشکی

علت مرگ آرمیتا گراوند در بیمارستان

سرانجام همانطور که قابل پیش بینی هم بود،آرمیتا گراوند، نوجوان دانش آموز ساکن تهران که در پی حادثه در مترو تهران بیهوششده و له کما رفته بود، صبح امروز درگذشت.

مرگ تلخ و شوکه کننده این نوجوان، حاشیه‌های بسیاری ایجاد کرده است. برخی رسانه‌ها اعلام کردند که او به علت درگیری با ماموران حجاب در مترو آسیب دیده اما این ادعا از سوی پلیس رد شد و ویدیوهای حضور او در مترو هم منتشر شد.

علت مرگ او، کاهش هشیاری و مرگ مغزی بود‌ این دختر نوجوان، از هفته گذشته طبق خبر برخی رسانه‌ها دچار مرگ مغزی شده بود.

به گزارش ایرنا آرمیتا گراوند دختر دانش آموز تهرانی که اوایل مهر امسال هنگام عزیمت به مدرسه در ایستگاه مترو میدان شهدا دچار افت فشار و بیهوشی شده بود، پس از به ثمر ننشستن معالجات گسترده پزشکی و بیست و هشت روز بستری در بخش مراقب‌های ویژه درگذشت.

▫️آرمیتا گراوند صبحگاه ۹ مهر در حالی که به همراه دوستان خود قصد ورود به داخل واگن قطار مترو را داشت، ناگهان با افت فشار مواجه و با برهم خوردن تعادلش، از پشت سر به لبه بیرونی ایستگاه برخورد و مصدوم شد.

▫️شدت برخورد به حدی بود که وی برای دقایقی دچار ایست قلبی شد و پس از تلاش امدادی چند نفر از شهروندان، کارکنان مترو و عوامل اورژانس، برای ادامه درمان به نزدیک ترین بیمارستان تخصصی اعزام شد.

▫️متاسفانه آسیب مغزی وارده به مصدوم باعث شد که وی مدتی را در وضعیت کما سپری کرده و دقایقی پیش فوت کند.

▫️بر اساس نظریه رسمی پزشکان آرمیتا گراوند پس از افت ناگهانی فشار خون، دچار سقوط، ضربه به مغز و به دنبال آن تشنج مداوم، کاهش اکسیژن رسانی مغزی و ادم مغزی شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا