فرهنگیکتاب و ادبیات

عذرخواهی شفیعی کدکنی از سعید حدادیان درباره موضوع خاطره جعلی

استاد محمدرضا شفیعی کدکنی استاد برجسته ادبیات فارسی در دانشگاه تهران با انتشار پستی در اینستاگرام از سعید حدادیان عذرخواهی کرد.

او با بیان اینکه اطلاق عنوان خاطره جعلی به خاطره ای که سعید حدادیان تعریف کرده بود، اشتباه بوده است از او عذرخواهی کرد.

متن پست اینستاگرامی شفیعی کدکنی برای عذرخواهی از سعید حدادیان

او در این پست اینستاگرامی نوشت : خاطرهٔ منتشر‌شده از استاد شفیعی کدکنی جعلی نیست.  با درود، بنا بر رسالت حرفه‌ای‌مان و مرور سخن سعدی که علم آدمیت است و جوانمردی و ادب بعد از بررسی پیام چند تن از دانشجویان حاضر در آن جلسهٔ سالهای دور [ ۲۹ آبان ۱۳۸۰]  اعتراف می‌کنیم آنچه از سخن آقای سعید حدادیان از کلاس درس استاد شفیعی کدکنی بیان شده است «جعل» نیست و عنوان‌دادنِ «خاطرهٔ جعلی» از سوی ما اشتباه بوده است.

او در ادامه گفت: در پیشگاه مخاطبان از ایشان بخشش و‌ پوزش می‌‌خواهیم. برداشت و روایت ما از تأسف، سربه‌زیر افکندن و لبخند استاد شفیعی کدکنی بعد از شنیدن ماجرا -که اسناد آن محفوظ است- ناظر به همین تحریف و پرداختِ غیر‌واقع بوده است.  بنا بر شهادت دانشجویان حاضر در آن جلسه که پیام‌های ایشان در این چند روز به ما رسید، – پایان دادن کلاس بعد از گریستن – ترک کردن کلاس توسط استاد بعد از گریستن – وقوع آن در ایام محرم – و مدت‌ها گریستن دانشجویان بعد از ترک کلاس از سوی استاد که در بیان آقای حدادیان رفت، درست نبوده است.

شفیعی کدکنی عنوان کرد: در این چند روز و تمامی مراحل انتشارِ ویدیوی‌ خاطره و توضیحات بعدی‌اش و این پوزش‌خواهی، استاد محمدرضا شفیعی کدکنی دخل و تصرفی نداشتند. از مخاطبان این رسانه به خاطر این اشتباهِ ناخواسته عذر‌خواهی و نهایت تلاشمان را می‌کنیم تا به اصالت محتوا و اخلاق در این رسانه خدشه‌ای وارد نشود.

برخیز تا به عهدِ امانت وفا کنیم تقصیرهای رفته به خدمت قضا کنیم دارالفنا کرای مرمت نمی‌کند بشتاب تا عمارت دارالبقا کنیم شیخ سعدی، مواعظ رسانهٔ فرهنگی شفیعی کدکنی ۳ مهر‌ماه ۱۴۰۲

ماجرای خاطره سعید حدادیان از شفیعی کدکنی

دو روز پیش صفحه محمدرضا شفیعی کدکنی، شاعر و استاد ادبیات دانشگاه تهران، خاطره حاج سعید حدادیان، مداح و استاد دانشگاه درباره شرکت در کلاس درس شفیعی کدکنی می‌شود، جعلی دانست.

صفحه اینستاگرامی محمدرضا شفیعی کدکنی، پژوهشگر شناخته شده ادبیات فارسی که در دانشگاه تهران تدریس می کند با اشاره به انتشار یک گفت و گو از سعید حدادیان، مداح اهل بیت و استاد دانشگاه تهران در صدا وسیما اشاره کرده و خاطره تعریف‌شده از حدادیان را در برنامه صداوسیما که مربوط به کلاس درس شفیعی کدکنی می‌شود، جعلی خوانده است.

خاطره سعید حدادیان چه بود؟

برای دیدن و خواندن جزئیات خاطره سعید حدادیان از شفیعی روی لینک زیر کلیک کنید:

محمد رضا شفیعی کدکنی روز گذشته با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام به خاطره سازی سعید حدادیان درباره کلاس های درس شفیعی در دانشگاه تهران واکنش نشان داد.

شفیعی کدکنی با قاطعیت اعلام کرد که این خاطره جعلی است. جزئیات این موضوع را در ادامه بخوانید:

جزئیات خاطره سعید حدادیان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا