اجتماعی

زلنسکی رسما درباره جنگ جهانی سوم هشدار داد/ چین چه تصمیمی خواهد گرفت؟

زلنسکی سرانجام قبح دم زدن از وقوع جنگ جهانی سوم را شکست و رسما از آغاز جنگ جهانی سوم در صورت ورود چین به جنگ خبر داد.

به گزارش عصرگاه به نقل از سان، (برای ورود به سایت سان و دیدن اصل خبر اینجا کلیک کنید) رئیس جمهور اوکراین مدعی شد که حمایت چین از روسیه می‌تواند به بروز جنگ جهانی بیانجامد.

در حالیکه اوکراین از حمایت همه جانبه کشورهای غربی برخوردار است، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین امروز دوشنبه در اظهاراتی مدعی شد که اگر چین در جنگ اوکراین جانب روسیه را بگیرد، این امر می‌تواند به جنگ جهانی سوم منجر شود.

رئیس جمهور اوکراین، در مصاحبه جداگانه پس از نشست خود با رئیس‌جمهور آمریکا، به روزنامه آلمانی دی ولت تاکید کرد: برای ما مهم است که چین در این جنگ از فدراسیون روسیه حمایت نکند. در واقع، دوست دارم این کشور در کنار ما باشد.

زلنسکی در عین حال یادآور شد که در حال حاضر، تصور نمی‌کند که چنین امکانی وجود داشته باشد.

رئیس جمهور اوکراین در ادامه مدعی شد که چین این فرصت را دارد تا ارزیابی عملی از آنچه در اینجا اتفاق می‌افتد، را صورت دهد.

زلنسکی در ادامه بار دیگر مدعی شد که اگر چین با روسیه متحد شود، جنگ جهانی رخ خواهد داد و تصور بر این است که چین از این موضوع آگاه است.

پیش از این وانگ یی، مقام ارشد وزارت خارجه چین در سخنرانی خود در نشست امنیتی مونیخ یادآور شد که در مسئله اوکراین، موضع پکن در حمایت از مذاکرات صلح خلاصه می‌شود. پکن متنی را درباره موضع خود در مورد حل و فصل سیاسی بحران اوکراین ارائه خواهد کرد و حامی صلح و گفتگو خواهد بود.

بنا به این سند حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت باید محترم شمرده شود، اهداف و اصول منشور سازمان ملل رعایت شود، نگرانی‌های امنیتی مشروع جدی گرفته شود و تمامی تلاش‌هایی که برای صلح آمیز بودن باید مورد توجه قرار گیرد، مورد حمایت قرار گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا