اجتماعی

روش اعدام جدید در امریکا با گاز نیتروژن به نام هیپوکسی

.یک زندانی محکوم به اعدام برای آزمایش جدیدترین روش اعدام، داپطلب شد‌. این زندانی قرار است با استنشاق گاز نیتروژن و به شکل بدون درد اعدام شود.

کنت اسمیت، قاتل آمریکایی محبوس در زندان ایالت آلاباما قرار است به روش «هیپوکسی نیتروژن» که روشی جدید و آزمایشی است اعدام شود اما وکیل او معتقد است که به دلیل شفاف نبودن روند این روش، حق موکلش است که در این فرایند اعدام نشود.

 

روش اعدام با گاز نیتروژن در سه ایالت آمریکا تایید شده اما تاکنون هیچ مجرمی با این روش اعدام نشده است. وکیل اسمیت به دادگاه اعلام کرد: «دادستانی قصد دارد از آقای اسمیت به‌عنوان یک سوژه آزمایشگاهی استفاده کند و می‌خواهد جان او را با روشی که پیش‌تر آزمایش نشده و روند شفافی ندارد، بگیرد.»

 

به گزارش سی‌بی‌اس‌نیوز، در روش هیپوکسی نیتروژن، شخص محکوم به اعدام گاز نیتروژن را تنفس می‌کند. مدافعان این روش اعدام معتقدند که این روشی انسانی و بدون درد است اما مخالفان، آن را «آزمایش انسانی» می‌خوانند.

 

کنت اسمیت با اتهام قتل یک زن در سال ۱۹۸۸ به اعدام محکوم شده است. او به همراه یک مرد دیگر، هر کدام مبلغ هزار دلار از همسر الیزابت سنت دریافت کردند تا او را به قتل برسانند. همسر سنت که کشیش بود، به دلیل مشکلات مالی دست به این کار زد تا بتواند با پول بیمه عمر همسرش مشکلاتش را حل کند اما وقتی تحقیقات به سمت او پیش رفت، خودکشی کرد. جان فارست پارکر، متهم دوم این پرونده نیز در سال ۲۰۱۰ اعدام شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا