سینما و تئاترفرهنگی

دو هنرمند کشورمان پیمان معادی و کارگردان میلاد عالمی نماینده کشور سوئِد در اسکار شدند

فیلم «دشمن» یا «حریف» ساخته میلاد اعلامی، کارگردان ایرانی سوئدی، به‌عنوان نماینده سینمای سوئد به آکادمی اسکار معرفی شد. این فیلم دراما با بازی پیمان معادی، بازیگر سرشناس ایرانی در بخش بهترین آثار بین‌المللی یا غیرانگلیسی زبان رقابت خواهد کرد.

به گزارش عصرگاه : ادامه معرفی نمایندگان سینمای کشورهای مختلف، ساعتی پیش، کشور سوئد فیلم «حریف» ساخته کارگردان ایرانی‌تبار میلاد عالمی را به آکادمی اسکار معرفی کرد. فیلم سینمایی «حریف» که با عنوان «دشمن» هم نامیده شده فیلمی با بازی پیمان معادی است که به طور مشترک توسط دانمارک و سوئد تهیه شده است.

میلاد عالمی فیلمساز ایرانی ساکن سوئد است و «حریف» دومین ساخته سینمایی اوست. عالمی دیش از این فیلم سینمایی«افسونگر» را در سال ۲۰۱۷ در کشور سوئد ساخته بود. امروز همچنین انگلیس فیلم درخشان «منطقه مورد علاقه» ساخته جاناتان گلازر رایه عنوان نماینده خود به آکادمی اسکار فرستاد تا در رقابت با بقیه فیلم‌های بین‌المللی شرکت کند.

فیلم‌های مهم دیگری که در جشنواره‌های مهمی مانند کن، ونیز و… درخشیده‌اند و جوایز مهم هم به دست آورده‌اند، وارد لیست اسکار شده‌اند. تا به امروز حدود ۶۰ کشور فیلم‌های خود را معرفی کرده‌اند و به گفته ناظران، امسال سختی برای به دست آوردن اسکار بهترین فیلم بین‌المللی است. گفتنی‌ست «حریف» داستان یک کشتی گیر ایرانی به نام ایمان با بازی پیمان معادی را می‌گوید که به دلیل ماجراهایی که در ایران برای او پیش آمده به همراه خانواده‌اش ناچار به مهاجرت و درخواست پناهندگی می‌شود. او در ابتدا خودش را ناتوان و کم انرژی می‌بیند. ایمان که بزرگ خانواده خود است برای این که شانس پذیرفته شدن پرونده پناهندگی‌شان را بالا ببرد به همسرش قول می‌دهد که به باشگاه کشتی‌گیران برود تا گذشته با افتخار خود را زنده کند… «دشمن» سال گذشته در بخش پانورامای هفتاد و سومین دوره جشنواره برلین نیز به نمایش درآمد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا