سینما و تئاترفرهنگی

درگیری شدید بهروز وثوقی و سه برادرش بر سر مال و اموال

بهروز وثوقی  بازیگر سینمای قبل از انقلاب ایران سه برادر دارد که دوتای آن‌ها بازیگر هستند و مشهورترینش چنگیز وثوقی است.

به گزارش  عصرگاه ،بهروز وثوقی سمبل سینمای فارسی پیش از انقلاب این روزها با گلایه از نابرادری به صدر اخبار بازگشته است. چنگیز یکی از برادران بهروز اخبرا به این اتهام برادر واکنش نشان داد.

بهروز وثوقی بازیگر مشهور سینما درگیر اختلاف مالی با برادرانش شده است. وثوقی مدعی است که برادرانش اموالش را در ایران تصاحب کرده اند. در روزهای اخیر این اختلاف علنی شده و به فضای مجازی راه یافته است.

بهروز وثوقی می‌گوید برادرانش اموالش را تصاحب کرده‌اند.بهروز وثوقی  در پستی اینستاگرامی به تندی در این باره نوشت:

«از آنجایی که عده‌ای به عنوان برادران من خود را معرفی می‌کنند، باید بگویم که فیروز، چنگیز، شهراد، از برادران ناتنی هم بدتر بوده‌اند و همه آن‌ها با جعل سندها، اموال مرا صاحب شدند و حالا ادعای برادری می‌کنند.

این‌ها همگی از پشت به من خنجر زدند. متاسفم که از اسم من به عنوان برادر سوءاستفاده می‌کنند. من برادرانی واقعی با این اسامی ندارم.»

بهروز وثوقی، ستاره فیلم‌هایی مانند قیصر، کندو، سوته‌دلان و ده‌ها اثر دیگر سینمای پیش از انقلاب، در چهار دهه گذشته از فعالیت در داخل ایران محروم بوده است.

او متولد ۲۰ اسفند ۱۳۱۶ است. این هنرپیشه پرسابقه و سرشناس سینما و تئاتر برادر چنگیز وثوقی و شهراد وثوقی است که هر دو در ایران به کار هنرپیشگی مشغول‌اند.

پست اینستاگرامی اخیر بهروز وثوقی مورد توجه رسانه‌ها و مردم در فضای مجازی قرار گرفت.

واکنش چنگیز به پست بهروز

بسیاری از کاربران با هجوم به صفحه اینستاگرام چنگیز وثوقی از او خواستند درباره سخنان بهروز توضیح دهد.

این اتفاقات در حالی رخ داده است که امروز سالروز تولد بهروز وثوقی است و به همین بهانه چنگیز وثوقی به جای پاسخ گویی به سوالات و انتقادات کاربران سعی کرده که کمی فضا را تلطیف کند.

چنگیز وثوقی با انتشار پست‌هایی درباره بهروز ضمن تبریک تولد او خاطراتی از مادرش هم در این باره ذکر کرده است. او در این پست‌ها بهروز را «خان داداش» خوانده است.

چنگیز وثوقی از علاقه مادرشان به بهروز سخن گفته و نوشته است: «یه روز که از فیلمبرداری، خسته اومدم خونه، دیدم آهنگِ روزایِ روشن خداحافظ رو، گذاشته و بلند بلند گریه میکنه. گفتم: مامان چی شده؟

گفت: بهروز زنگ زده بود، بهش گفتم: انشالله بزودی میای ایران و من می‌بینمت، ولی بهروز گفت: من دیگه هیچوقت، ایران نمیام.

من متوجه شدم که با این حرف، دردِ سنگینی در وجودِ مادرم ایجاد شده. درست مثلِ این میمونه که سال‌ها دردِ دوریِ عشقتُ تحمل کنی، به اُمیدِ روزیکه برمی گرده و باز می‌بینیش. ولی یهو بفهمی که دیگه هیچوقت نمی‌تونی ببینیش، عُمرِ زیادی هم برات نمونده و اینکه گفته بود:

تا بهروزو نبینم، جون به عزرائیل نمیدم. دیگه اتفاق نمیُفته و ندیده از این دنیا میره. همین غُصه و درد به دوماه نکشید و تموم کرد و رفت.»

چنگیز وثوقی با انتشار عکسی از برادرش در اینستاگرام تولد بهروز را گرامی داشت.

شایعه ویلای نوشهر

دیگر برادران وثوقی نیز تا کنون به پست بهروز واکنش نشان نداده اند.

ظاهرا دعوای مالی برادران وثوقی موضوعی قدیمی است و سال‌ها در جریان بوده است.

در همین رابطه چنگیز وثوقی حدود دو سال پیش در کامنت‌های اینستاگرام خود به یکی از مخاطبان در این رابطه پاسخ گفته است. او در این پاسخ تاکید کرده که هیچ کدام از برادران بهروز ناتنی نیستند و مادر او فقط یکبار ازدواج کرده است.

چنگیز وثوقی گفته که «فیروز» برادری که یک سال از بهروز کوچکتر است ویلای نوشهر او را بدون اطلاع و اجازه بهروز سندسازی کرده و فروخته است و با پول آن خود و خانواده‌اش را به آمریکا برده و در آنجا مقیم شده است.

چنگیز همچنین از مشکلاتی که برادر بهروز وثوقی بودن در سینمای ایران برایش به همراه داشته است سخن گفته بود. او تاکید کرده که با وجود این سختی‌ها همیشه از برادرش یاد می‌کند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا