سینما و تئاترفرهنگی

درباره نمایش و تئاتر بک تو بلک سجاد افشاریان در تئاتر شهر / شروین حاجی پور روی صحنه

چند روزی است که خبرها درباره نمایش بک تو بلک افزایش پیدا کرده است. نمایشی با حضور سجاد افشاریان چهره تئاتری شیرازی که این روزها زیاد سر و صدا کرده است.

این بازیگر دو روز پیش عکسی از خودش را در کنار شروین حاجی پور خواننده آهنگ برای منتشر کرد و آرزو کرد این خواننده به زودی کنسرت بدهد. بعد از انتشار این عکس، خبرهایی درباره برگزاری کنسرت شروین حاجی پور منتشر شد.

کنسرت شروین حاجی پور ؛ شایعه یا واقعیت؟

انتشار خبرها درباره کنسرت شروین حاجی پور در زمان کوتاهی در شبکه های اجتماعی بازانتشار گسترده ای پیدا کرد.

پیش از این هم خبرهایی درباره برگزاری کنسرت شروین منتشر شده بود. طبق این خبرها، گویا این خواننده جوان پس از معروف شدن ناگهانی اش تصمیم گرفته تا کنسرت برگزار کند. شنیده شده که ابن خواننده پس از انعقاد قرارداد با یکی از موسسه های برگزاری کنسرت، تلاش دارد تا مجوز کنسرت را بگیرند و تابستان امسال در تهران نخستین کنسرت رسمی این خواننده را روی صحنه ببرند. برای خواندن جزئیاتی در باره این ماجرا می توانید روی تیتر زیر کلیک کنید.

برگزاری کنسرت شروین حاجی پور به زودی در تهران ؟

برگزاری کنسرت شروین حاجی پور به زودی در تهران ؟

 

تکذیب برگزاری کنسرت شروین حاجی پور

اما با این همه، کنسرت شروین حاجی پور تکذیب شد و اعلام شد که چنین خبری نیست و قرار نیست که او کنسرت بگذارد.

نمایش بک تو بلک

به هر حال نمایش بک تو بلک با حضور سجاد افشاریان طبق اخبار رسانه ها تا کنون 12 میلیارد تومان فروش داشته است. عمده این فروش برای تنها بازیگر و کارگردان این اثر، سجاد افشاریان است و او توانسته با تبلیغات کارش، نظر عمومی را به این نمایش جلب کند. این در حالی است که برخی نقدهای نه چندان مثبت هم درباره نمایش بک تو بلک وجود دارد.

نقد های تئاتر بک تو بلک

سیدعلی تدین صدوقی در سایت ایران تئاتر نوشته: بدون تعارف این اثر ویژگی خاصی چه به لحاظ متن و چه کارگردانی و چه بازی ندارد . یک اسندآپ  صرف ، با نواقصی در رورایت .بیان بازیگر آنقدر در هم و بر هم است که بسیاری از حرف هایش نامفهوم است و شنیده نمی شود.

رضا آشفته هم در تیوال نوشته: سجاد افشاریان بهترین نمایش اش تاکنون را در شهرزاد دارد اجرا می کند چون تکیه اش بر یک فضای خالی و مینی مالیستی است که تاکیدش بر سلول و زندانی باشد و این خود در جریان بازی حسی اش ما را با شهود قابل درک و باوری همراه می کند.

احسان زیورعالم هم در چارسو پرس نوشته: افشاریان… انفرادی را زیبا می‌کند. آن را بزک می‌کند و با بسته‌بندی سانتیمانتالیسم آن را تحویل مخاطب می‌دهد. برایش هم ادا و اطوار درمی‌آورد و ژست‌هایی می‌گیرد شبیه پهلوانان زنجیر پاره‌کن معرکه‌گیر که مدام به مخاطبش می‌گوید دقت کنید چطور زنجیر را پاره می‌کنم و دریغ که زنجیر پاره است و همه آن ژست‌ها نمایش است.

حمید عبدالحسینی هم در سینما سینما نوشته است:  سجاد افشاریان در تازه‌ترین تجربه خود در مقام نویسنده و کارگردان که امتدادش را در بازی بر صحنه نیز پی می‌گیرد به یک دیالکتیک میان خود و کاراکتر دست می‌زند و با طراحی المان‌ها و مولفه‌های ملموس و باورپذیر که هوشمندانه در نمایشنامه‌ای پر جزئیات تنیده، از محبس تن به ورای آن ورود می‌کند و امکان تاویل و تفسیرهای متعددی را پس از گذر از سادگی به پیچیدگی بروز می‌دهد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا