فرهنگی

دانلود نسخه قاچاق فیلم خط فرضی هم به بازار آمد

دانلود نسخه فیلم سینمای خط فرضی به کارگردانی فرنوش صمدی هم به بازار آمد. این سومین فیلمی است که در دو ماه اخیر وارد بازار قاچاق می شود. پیشتر فیلم برادران لیلا ساخته سعید روستایی و به دنبال آن فیلم جنگ جهانی سوم ساخته هومن سیدی هم قاچاق شده بود.

فرنوش صمدی کارگردان سینمای کوتاه که اولین اثر سینمایی بلند خود با نام «خط فرضی» را در سال ۱۳۹۸ تولید کرد، درباره برنامه اکرانی که برای این اثر سینمایی در نظر داشت در همان تاریخ هفتم اسفند، به خبرگزاری مهر گفت: «قرار بود این اثر سینمایی در دی ماه سال ۱۴۰۱ در سینماهای کشور اکران شود اما به دلیل شرایط موجود و عدم استقبال مخاطب از سینما تصمیم گرفته شد تا اکران فیلم در زمان دیگری صورت گیرد.»

محمد احمدی، عضو اتحادیه تهیه‌کنندگان و دبیرکارگروه قاچاق فیلم یکی از راهکارها برای جلوگیری از قاچاق فیلم را اعلام کرد و گفت: «دلیلی برای این وضعیت ایجاد شده ندارم و دلیل لو رفتن فیلم‌ها غیر منطقی است و همین باعث می‌شود که ما هم از مسئولان بپرسیم شما چه کار می‌کنید؟ که نسخه اصلی فیلم لو می‌رود یا نسخه اصلی فیلم دست چه کسی می‌رود که به این راحتی لو می‌رود و به نظر من بهترین کار این است که وقتی تهیه‌کننده نسخه فیلم را به کسی می‌دهد یک نشانه‌ای در لابراتوار روی آن بگذارد تا مشخص شود این فیلم از کجا درز پیدا کرده است و بعد از آن بتواند پیگیری‌های لازم را انجام دهد، این یک راه است؛ اما از آنجایی که ما جزو قانون کپی رایت نیستیم، در یک مجموعه گسترده‌تر نمی‌توانیم پیگیر این ماجرا باشیم.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا