کتاب و ادبیات

خولیو ایگلسیاس پدر انریکه خواننده معروف عقلش را از دست داد

خولیو ایگلسیاس خواننده معروف و بسیار محبوب موسیقی پاپ که در دهه های گذشته بسیار مورد استقبال موسیقی دوستان قرار گرفته است، به تازگی عقل خود را از دست داده و دچار زوال عقل شده است. او همچنین تمامی حافظه خود را از دست داده و توانایی به خاطر آوردن چیزی را ندارد.

خولیو ایگلسیاس پدر انریکه خواننده محبوب موسیقی پاپ است.

انریکه هم در دو دهه گذشته توانست مخاطبان بسیاری در جهان به دست بیاورد. او در ایران نیز بسیار محبوب بود و هنوز هم آثارش شنیده می شود.

خولیو پدر انریکه کیست ؟

خولیو ایگلسیاس خواننده، ترانه‌سرا و گیتاریست اسپانیایی است. خاندان پدریِ وی از گالیسیا می‌باشند. تابه‌امروز آثار او بیش از ۲۰۰میلیون نسخه فروش داشته‌است.برحسب اطلاعات ارائه‌شده از سوی شرکت موسیقی سونی، ایگلسیاس یکی از ده هنرمند پرفروش همهٔ زمان‌هاست.

او در دو دههٔ ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی، به‌خاطر ساخت و اجرای بالادهای عاشقانه و به‌عنوان یک نماد نجیب و متشخص اسپانیایی به شهرت رسید و با استمرار تلاش‌هایش در عرصهٔ موسیقی محبوبیتش را هم‌چنان تابه‌امروز حفظ کرده‌است. ایگلسیاس تاکنون، در جاهای گوناگون جهان، در حدود ۵۰۰۰ اجرای زنده برگزار کرده‌است. او در سال ۱۹۸۷ برندهٔ جایزهٔ گِرَمّیِ «بهترین اجرای لاتین پاپ» شده‌است.ف رزندش انریکه ایگلسیاس از اواسط دههٔ ۱۹۹۰ میلادی وارد عرصهٔ خوانندگی شد.

او ۸ سپتامبر ۱۹۹۷ را نمی‌تواند فراموش کند؛ شب “ASCAP Awards”. شبی که ترانه‌سرا و تهیه‌کنندهٔ لاتین به نام امیلیو استفان جایزهٔ بزرگ ASCAP Pied Piper را به وی اهدا کرد؛ جایزه‌ای بسیار معتبر. وی به‌عنوان اولین خوانندهٔ لاتین موفق به دریافت این جایزه شد و نامش به دیگر نامداران، مثل فرانک سیناترا، الا فیتزجرالد و باربارا استرایسند پیوست. به‌علاوه، شهردار میامی، «جو کارلو» آن روز را در میامی «روز خولیو نامگذاری کرده‌است گفته شده که او ترانهٔ باور کن از گوگوش را اجرا کرده ، که این گفته شایعه‌ای بیش نیست .زیرا این ترانه توسط Vache Artashesi Hovsepyan خواننده معروف ارمنی که به Vatche معروف است ، اجرا شده بود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا