فرهنگی

باور نمی کنید! این موز 120 هزار دلار ارزش دارد

یک اثر هنری 120 هزار دلاری توسط یک دانشجو خورده شد. شاید تعجب کنید اما این واقعیت است. یک دانشجوی اهل کره جنوبی یک موز را که به عنوان یک اثر هنری به دیوار چسبیده بود خورد . این اثر هنری 120 هزار دلار ارزش گذاری شده بود. یعنی شش، هفت میلیارد تومان! باور می کنید؟

 این موز بخشی از اثر هنری چیدمان مشهور «مائوریتسیو کاتلان»‌(Maurizio Cattelan)،‌ هنرمند ایتالیایی بود که البته پیش از این هم سابقه چنین طراحی داشت.

این اثر هنری در موزه هنر لیوم نصب شده بود اما گویا یک دانشجوی کره ای در حالی که مشغول تماشای آثار هنری این موزه بود، احساس گرسنگی کرده و بعد از دیدن این موز آن را از دیوار جدا کرده و خورده است. او سپس پوست موز را با همان چسب به دیوار می‌چسباند و محل را ترک می‌کند.

یکی از دوستان این دانشجو ویدئوی خوردن موز را ضبط کرده است.

زمانی که مسوولان موزه از این دانشجو درباره علت این کار سوال کردند، او پاسخ داد که گرسنه بود. با این حال این دانشجو بعد از مدتی در گفت‌وگو با شبکه «کی بی اس» توضیح داد که فکر می‌کرد آسیب رساندن به یک اثر هنری مدرن نیز می‌تواند به عنوان یک اثر هنری قلمداد شود و اینکه ایده دوباره چسباندن پوست موز به دیوار به عنوان یک شوخی به ذهنش رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا