فرهنگیکتاب و ادبیات

خواننده زیبای لبنانی هم علیه جنگ وارد شد

هنرمندان بسیاری در سراسر جهان خواستار پایان جنگ حماس و  اسرائیل شده اند و در این میان می توان گفت قریب به اتفاق هنرمندان جهان به ویژه هنرمندان امریکایی از مردم فلسطین حمایت کرده اند که این امر، نشان دهنده شکست دیگری برای اسرائیل در میان افکار عمومی و جامعه هنری جهان است.

در تازه ترین رویداد،  «جولیا بطرس» خواننده مطرح لبنانی ضمن حمایت از مردم فلسطین، جنایات رژیم صهیونیستی را در غزه محکوم کرد.

«بطرس» در مطلبی که در شبکه اجتماعی خود منتشر کرد، نوشت: «این دشمن که سرزمین و ناموس را غصب کرده و تاریخ سیاه خود را بر قتل، آوارگی و تروریسم بنا کرده است، دشمنی است که در طول دهه‌های گذشته حق ریختن خون ما را به او داده‌اند و اکنون علیه ما نسل‌کشی می‌کند. از چه حقی برای اسرائیل صحبت می‌کنید؟»

او همچنین نوشته است: «وجدان آزادگان به آنها رحم نخواهد کرد و امروز سابقه جنایت آنها برملا شده است. آنها در بیمارستان غزه قتل عام کردند و سعی کردند از این جنایت فرار کنند اما هیچ یک از آزادگان جهان آنها را باور نکردند و برای کسانی که می‌دانند و ما در لبنان به خوبی می‌دانیم، غیر معمول نیست که آنها نقض مکرر قوانین بین‌المللی می‌کنند، بدون اینکه کسی آنها را مسئول بداند. در اینجا آنها هر روز صدها غیرنظامی بی‌گناه فلسطینی از جمله کودکان، زنان و والدین را می‌کشند و جهان شاهد آن است؛ پس کجا پنهان خواهند شد؟ از این به بعد، آنها نیستند که داستان را تعریف می‌کنند. ما روایت می‌کنیم و هر انسان آزاده‌ای با ما روایت می‌کند».

بطرس اضافه کرده است: «به مردم فلسطین می‌گویم ما در کنار شما هستیم. شما هر دقیقه قلب، ذهن، وجدان، غم و درد مرا به خود مشغول می‌کنید. فلسطین نمی‌میرد، جنبش نمی‌میرد، آزادی برای فلسطین است».

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا