فرهنگیکتاب و ادبیات

خداحافظی همیشگی کوروش یغمایی از موسیقی و خوانندگی

کورش یغمایی خواننده شناخته شده موسیقی ایران که پایه گذار موسیقی راک در ایران است و به همین عنوان هم شناخته می شود گفته است که پس از انتشار دو آلبوم خود در امریکا یعنی آلبوم های «یاغی» و «NUMBER 44» توسط کمپانی آمریکایی Now Again Records ، برای همیشه خوانندگی و موسیقی را کنار خواهد گذاشت.

کوروش یغمایی با بیان این که از دنیای موزیک خسته نشده اما وضعیت اجتماعی شرایط مناسبی برای آثار مناسب ندارد تصمیم به وداع گرفته است.

او گفته: من کمترین امکانات را هم در اختیار نداشتم اما با وجود این تلاش کردئم تا کاری که عرضه می کنم در تناسب حرفه ای با مخاطبان فهیم موسیقی باشد.

کوروش یغمایی ادامه داد: من تمام می شوم اما موسیقی همیشه ادامه دارد. من در کودکی عاشق موسیقی بودم و هنوز هم هستم. تلاش میکنم برخی کارهای ناتمام را به پایان برسانم و عرضه کنم اما به طور رسمی از کار در دنیای موزیک کناره گیری خواهم کرد.

کوروش یغمایی متولد سال 1325 است و هم اکنون 78 سال سن دارد. او در دوران نوجوانی موسیقی سنتی ایرانی را تمرین می کرد و نوازنده سنتور بود اما بعدها به گیتار روی اورد و سبک موسیقی راک را برگزید.

پس از انقلاب و ۱۷ سال ممنوعیت در کار موسیقی و خواندن آواز، در سال ۱۳۷۵ آلبوم سیب نقره‌ای را عرضه کرد. پس از آن، سه آلبوم ماه و پلنگ، کابوس، و تفنگ دسته نقره، و همچنین موسیقی فیلم گرگ‌های گرسنه را (بدون بهره‌مندی از استودیو و حتی ابزار لازم و کافی برای ضبط) ارائه کرد. این آثار آغازی دوباره برای ادامه موسیقی مدرن در ایران بودند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا