اجتماعی

ممنوع الکاری و حذف ترانه علیدوستی، باران کوثری،‌ فاطمه معتمد آریا، پانته آ بهرام و …. از سینمای ایران ؟

سازمان سینمایی اعلام کرده است که بازیگرانی که کشف حجاب کرده اند دیگر نمی توانند در هیچ فیلمی بازی کنند. این تصمیم سازمان سینمایی با توجه به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر جمع کردن بساط کشف حجاب، احتمالا با شدت پیگیری خواهد شد و اگر بازیگران زن سینمای ایران که در موقعیت های مختلفی کشف حجاب کردند، عذرخواهی یا اظهار ندامت نکنند احتمالا هرگز در هیچ فیلم دیگری اجازه بازی نخواند یافت.

به گزارش سینمادیلی مدیرکل اداره نظارت سازمان سینمایی از تصمیمی خبر داد که بر اساس آن جمعی از بازیگران زن مطرح سینمای ایران ممنوع‌الکار می‌شوند.

روح‌الله سهرابی در این مورد گفت:«تعداد انگشت شماری از بازیگران و عواملی که بدون توجه به ملاحظات و قوانین کشور رفتار کرده‌اند و سرمایه و زحمات عده زیادی را تحت الشعاع رفتار هنجارشکنانه خود قرار داده و به خطر انداخته اند باید پاسخگوی رفتار خود باشند و اگر حقیقتا معتقد به عدالت و انصاف و مقید به اخلاق و اصول انسانی و یا حتی اصول حرفه ای هستند باید با بازگرداندن دستمزد خود لااقل بخشی از ضرر و زیان صاحبان آثار را جبران کنند

البته این افراد ازاین پس اجازه حضور در هیچ اثری را نخواهند داشت و هرگونه استفاده از آنها در آثاری که بعد از فرار یا کشف حجاب تولید شده غیرقانونی بوده و مستلزم اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح می باشد لذا تهیه‌کننده ، کارگردان و سرمایه گذاری که از این افراد استفاده کنند باید منتظر تبعات و خسارات آن نیز باشند.»

بر اساس این صحبت‌ها در کنار هنگامه قاضیانی و افسانه بایگان که از بازیگری خداحافظی کرده‌اند. ترانه علیدوستی، باران کوثری، پانته‌آ بهرام، کتایون ریاحی، فاطمه معتمدآریا، گلاب آدینه هم ممنوع‌الکار می‌شوند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا