فرهنگی

جزئیات جنجالی شکایت حبیب رضایی و مهدی کوشکی از ترانه علیدوستی و شبنم فرشادجو و منع تعقیب بخاطر افترا و اتهام جنسی

سال گذشته ترانه علیدوستی و شبنم فرشادجو دو بازیگر زن که در کمپین مبارزه با آزارهای جنسی تلاش داشتند و در این باره فعالیت زیادی از خود نشان دادند، حاشیه ساز هم شدند.

آنها اتهام‌هایی هم به برخی افراد زدند و … در این میان دو بازیگر مطرح دیگر یعنی حبیب رضایی و مهدی کوشکی از ترانه و شبنم شکایت کردند.

جزئیات مربوط به شکایت آنها اگرچه رسما اعلام نشده اما در شبکه های اجتماعی با عنوان افترا مطرح شده است.

ماجرای شکایت مدت ها در کانون توجه بود و جلساتی در مراکز قضایی و دادگاه برای بررسی آن تشکیل شد.

حالا خبر رسیده که اتهام افترا به ترانه علیدوستی و شبنم فرشادجو رفع شده است و دادگاه حکم به تبرئه این دو بازیگر زن داده است.

شبنم فرشادجو جزئیات کربوط به این خبر را در یک پست اینستاگرامی منتشر کرده و نوشته:

ما بردیم ✨🎉💪🏻.

در پی شکایت حبیب رضایی و مهدی کوشکی علیه اینجانب شبنم فرشادجو ، ترانه علیدوستی و بابک کریمی به همراه چند هنرمند دیگر ، به اتهام افترا ,توهین ونشراکاذیب به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدم.

موضوع شکایت مربوط به پستی از من با موضوع عدم حمایت از شخص متهم به خشونت و آزارگری جنسی بود که منتشر کرده بودم و سایر دوستان بازنشر کردند.

بازپرس همه ی ما را احضار کرد هر چند به دلیل عدم حضور در ایراننتوانستم شخصا دلایلم را شرح دهم اما خوشبختانه سایر دوستان در دادسرا حاضر شده و به تفصیل دلایل و شهود خود را ارائه کردند و بازپرس نیز تحقیقات مفصلی را انجام داده که منجر به صدور قرار منع تعقیب شد.

البته شاکیان باز هم به قرار صادره اعتراض کردند اما قرار صادره در دادگاه نیز به نفع ما تایید شد و همگی از اتهام ،افترا و توهین تبرئه شدیم.

به عبارت دیگر ما امر غیر واقعی و کذبی را به حبیب رضایی و مهدی کوشکی منتسب نکرده و تنها حقیقت را بیان کردیم.

*در جلسات دفاع، به پرونده سابق کوشکی در خانه تتاتر هم اشاره شد که همینجا از دخترانی که مورد تجاوز و آزار جنسی- کلامی کوشکی قرار گرفتند و در دادگاه به عنوان شاهد حضور پیدا کردند تشکر می کنم .

*قدردان ترانه علیدوستی و بابک کریمی برای بازنشر وحمایت از قربانیان.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا