اجتماعی

افزایش جریمه های رانندگی تا سه برابر / عبور از چراغ قرمز 1 میلیون

جریمه های رانندگی هنوز ارزان است و برخی از رانندگان متخلف با این توجیه که پولش را می پردازیم، اقدام به تخلف می کنند و باعث آسیب به جان و مال دیگران می شوند.

افزایش تخلفات رانندگی در روزهای اخیر و خصوص از تعطیلات سال نو به این طرف، باعث شده است که پلیس هم تمهیدات جدیدی برای کنترل تخلفات رانندگی در نظر بگیرد. اگر پیش از این مثلا جریمه سرعت غیرمجاز در جاده ها 200 تا 300 هزار تومان بود حالا این میزان به سه برابر افزایش پیدا می کند.

جانشین رئیس پلیس راهور گفت: جرایم تخلفات رانندگی ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش می‌یابد و ممکن است جریمه چراغ قرمز به یک میلیون تومان هم برسد.

سردار سید تیمور حسینی جانشین رئیس پلیس راهور اعلام کرد: جرایم تخلفات رانندگی چند برابر می‌شود و ممکن است جریمه چراغ قرمز به یک میلیون تومان هم برسد.

جانشین رئیس پلیس راهور خاطر نشان کرد: پیشنهاد داده ایم جرایم رانندگی چند برابر شود و این افزایش بالای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد است چراکه جریمه تخلفات حادثه ساز باید بتواند بازدارنگی ایجاد کند و فلسفه جریمه ایجاد بازدارندگی آن است.

سردار حسینی گفت: اگر هزینه جرم پایین باشد و فرد هزینه فایده کند و گاهی آن را انجام می‌دهد لذا در جهت افزایش بازدارنگی از تخلفات لازم است جرایم رانندگی افزایش یابد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا