اجتماعی

تمنا زریاب پریانی کیست؟ اعتصاب غذا در چادری در آلمان برای اعتراض به طالبان

تمنا زریاب پریانی دختر جوان افغانستانی که این روزها در اعتصاب غذا به سر می برد از دولت آلمان و جامعه جهانی خ واسته تا آپارتاید جنسیتی در افغانستان توسط گروه طالبان را به رسمیت بشناسد.

تمنا دختری 30 ساله است که سال گذشته در زندان طالبان بود. او از ابتدای روی کار آمدن گروه طالبان اعتراض های خود را به صورت علنی به این گروه اعلام کرده بود.

او از زنان معترضی که نزدیک به یک ماه را در زندان طالبان سپری کرده است، می‌گوید که این گروه از او تعهد گرفته بودند که پس از آزادی از زندان با هیچ‌ رسانه‌ای صحبت نکند و سکوت اختیار کند.

حالا او با مهاجرت به آلمان، در برابر وزارت خارجه این کشور در یک چادر دست به اعتصاب غذا زده و حالا 12 روز است که در این حالت به سر می برد.

تمنا زریاب پریانی در آستانه پایان اعتصاب غذایی ١٢ روزه خود و درحالی که از نگاه وضعیت جسمانی، ضعیف شده است، سکوت جهان در مقابل خواست‌های زنان افغانستان را «شرم‌آور» می‌خواند. این کنشگر افغانستانی که ١١ روز پیش، اعتصاب غذایی خود را با هدف به رسمیت‌شناخته شدن «آپارتاید جنسیتی» طالبان آغاز کرد، وعده داده که برای وادار کردن جهان برای به‌رسمیت شناختن «آپارتاید جنسیتی» در افغانستان، تا پای «مرگ» به اعتصاب غذایی خود ادامه دهد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا