دانش و فناوریهوش مصنوعی

تغییرات جدید و عجیب اینستاگرام در دایرکت دادن

اینستاگرام به تازگی تصمیم های جالب و البته عجیبی درباره دایرکت دادن کاربران این شبکه اجتماعی گرفته است.

طبق تغییرات جدید هر کاربر اینستاگرام تنها یک بار می تواند به کاربر دیگری که او را دنبال نمی کند،‌ به صورت دایرکت پیغام بفرستد.

پیش از این دایرکت کردن یا پیغام دادن به همه کاربران دیگر اینستاگرام چه کسانی که فالوشان می کردیم و چه کسانی که فالو نمی کردیم، محدودیت نداشت اما حالا اینستاگرام با هدف کنترل ارتباطات امن و همچنین جلوگیری از ارسال انبوه پیغام های تبلیغاتی، این محدودیت را ایجاد کرده است.

اینستاگرام در ایران حدود 40 میلیون کاربر دارد. این شبکه اجتکاعی محبوب از سال گذشته و با آغاز ناآرامی ها در کشور فیلتر شد.

اما اسفند ماه سال گذشته خبر رسید که رفع فیلتر اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته است.

طبق این خبر شنیده شده است که با توجه به عادی شدن وضعیت کشور پس از اعتراضات چند ماه اخیر ، قرار است که سه اپلیکیشن محبوب در ایران رفع فیلتر شوند. گویا وزارت ارتباطات در نامه نگاری با شورای عالی فضای مجازی توانسته مجوز رفع فیلتر اینستاگرام، تلگرام و واتساپ را کسب کند. این تصمیم در راستای عفو گسترده متهمان بازداشتی از سوی رهبر انقلاب انجام خواهد شد و گویا قرار است به عنوان خبر خوب نوروزی اعلام شود. خبر مربوط به شایبه های رفع فیلتر اینستاگرام را با کلیک روی تیتر زیر بخوانید:

فوری: اینستاگرام، تلگرام و واتساپ 25 اسفند رفع فیلتر می‌شوند

 

با این حال این اتفاق نیفتاد و البته پنج ماه بعد یعنی از هفته گذشته خبرهایی درباره رفع فیلتر اینستاگرام منتشر شد. همچنان که پیش از این در همین سایت خواندید، بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام در نقاط مختلفی از ایران از رفع فیلترینگ این اپلیکیشن محبوب خبر داده‌اند.

بر اساس این شنیده ها محصول محبوب شرکت meta به مدیریت مارک زاکربرگ سرانجام پس از نزدیک به یک سال فیلترینگ هوشمند رفع فیلتر شده و میلیون ها کاربر ایرانی می توانند بدون استفاده از فیلترشکن به این برنامه دسترسی داشته باشند.

با این حال همچنان برخی کاربران اعلام میکنند که به این برنامه محبوب دسترسی ندارند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا