فرهنگی

تعطیلی شنبه ها در دستور کار مجلس قرار می گیرد

سال ها است که موضوع دو روزه شدن تعطیلات هفتگی در ایران مطرح شده است. طبق این طرح قرار است که در هفته دو روز به طور کامل تعطیل باشد. پیش از این گفته می شد که قرار است پنجشنبه ها و جمعه ها تعطیل شود اما حالا گفته می شود که به جای پنجشنبه ها، شنبه ها را تعطیل اعلام کنند.

موضوع تعطیلی شنبه ها به خاطر تعطیل بودن این روز در تقویم کشورهای غربی است. در واقع اگر پنجشنبه و جمعه تعطیل شود، معادلات و مناسبات اقتصادی و … با کشورهای جهان مختل خواهد شد. زیرا برای مثال در ایران پنجشنبه و جمعه تعطیل است و در کشورهای غربی شنبه و یکشنبه. بنابراین چهار روز از هفت روز هفته عملا تعطیل خواهد بود. ایده تعطیلی شنبه برای هماهنگی بیشتر تجاری با کشورهای جهان است.

 نایب رئیس فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد که با ارائه اصلاحیه ای بر لایحه دولت، تعطیلی شنبه ها به جای پنجشنبه ها را در کمیسیون اجتماعی مجلس دنبال خواهد کرد.

محسن پیرهادی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت:

«تعطیلی شنبه‌ها به‌جای پنج‌شنبه‌ها و بهره‌مندی تمامی نیروهای کار اعم از دولتی و بخش ‌خصوصی، مطالبه بخشی از فعالان اقتصادی و مردم از مجلس است. با ارائه اصلاحیه‌ای بر لایحه دولت به کمیسیون اجتماعی، پیگیر هردو مطالبه هستم. این امر به بهره‌وری، ارتباطات‌ بین‌المللی و عدالت، کمک خواهد کرد.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا