سینما و تئاترفرهنگی

تصاویر/ ۷ بازیگر زیبای سینمای هند که ایرانی هستند!

برخی بازیگران زیبای سینمای هند ایرانی هستند.تصاویری از بازیگران مشهور سینمای هند که اصلیت ایرانی دارند.

به گزارش  عصرگاه، بازیگران ایرانی تبار سینمای بالیوود؛ هندوستان یکی از کشورهایی است که صنعت فیلمسازی در آن رونق بسیاری داشته است.

فیلم‌های بیشماری در طی سال به روی پرده سینما می‌رود و بازیگران بسیاری با حضور در فیلمهای مختلف به شهرت رسیده‌اند که در این میان برخی از بازیگران مشهور، هویت ایرانی دارند.این بازیگران یا متولد ایران بوده و یا دورگه ایرانی هندی هستند که در کنار بازیگران مطرح بالیوود نقش آفرینی کرده و مانند جان آبراهام یکی از بازیگران مطرح بالیوود محسوب می‌شوند.در این بخش فرهنگ و هنر بازیگران ایرانی تبار سینمای بالیوود را به همراه بیوگرافی مختصری از آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

۱. الناز نوروزی

الناز نوروزی یکی از بازیگران جوان ایرانی در بالیوود است که در ۱۸ تیر ۱۳۷۱ در تهران متولد شد.

او در سال ۲۰۰ به آلمان مهاجرت کرده و پس از پایان دبیرستان به کشور هندوستان رفت و با فیلم پاکستانی پس باورکن، فعالیت هنری خود را آغاز کرد.

۲. ماندانا کریمی

منیژه کریمی که بیشتر با نام هنری ماندانا کریمی در هند شناخته می‌شود متولد ۲۹ اردیبهشت ۱۳۶۷ در تهران است.

پدر او رضا و مادرش صبا نام دارد که هرد دو ایرانی الاصل هستند.ماندانا کریمی فعالیت هنری خود را با مدلینگ آغاز کرده و سپس به بازیگری در بالیوود روی آورد.فیلم چقدر باحال هستیم۳، فرار کن جانی و سریال عشق باز از کارهای این هنرپیشه ایرانی در هندوستان است.

۳. سانایا ایرانی

سانایا ایرانی یکی از بازیگران ایرانی متولد ۱۷ سپتامبر ۱۹۸۳ در هندوستان است که علاوه بر بازیگری در صنعت مدلینگ نیز فعالیت می‌کند.

این هنرمند ایرانی الاصل بالیوودی در فیلم‌های مطرح نقش آفرینی کرده است که می‌توان به فیلمهای فنا و عشق من اشاره کرد.

۴. جان آبراهام

بازیگران ایرانی تبار سینمای بالیوود، جان آبراهام بازیگر، تهیه کننده و مدل مشهور بالیوودی است که دورگه ایرانی هندی می‌باشد. این هنرمند با نام ایرانی فرهان در سال ۱۹۷۲ در شهر بمبئی متولد شد.پدر وی معمار و اهل هندوستان است اما مادرش متولد ایران و فیروزه ایرانی نام دارد.

فیلم سینمایی پسران هندی از مشهورترین کارهای او است و در فیلم‌هایی همچون حماسه بمبئی، اجبار، دیوونه بازی، کافه مدرس و خانه بتلا نقش آفرینی کرده است.

⚡ ۵. مریم زکریا

مریم زکریا خواننده و بازیگر بالیوودی است که در ۸ مهر ۱۳۶۴ در ایران متولد شد. او در کشور سوئد بزرگ شده و سپس به هندوستان مهاجرت کرد.

مریم زکریا پس از مهاجرت فعالیت خود را در فیلم‌های بالیوودی آغاز کرده و در فیلم‌هایی همچون فیلم فرنگی، نترس، عشق ۱۰۰٪، مامور وینود و رودی راتور نقش آفرینی کرده است.

۶. بومان ایرانی

بومان ایرانی متولد ۲۱ نوامبر ۱۹۵۹ در بمبئی است. بومان ایرانی یکی از هنرمندان مشهور سینمای بالیوود شناخته می‌شود که در کنار بازیگران مطرح هندوستان مانند شاهرخ خان به ایفای نقشهای مختلفی پرداخته است.

اجداد این هنرمند سال‌ها قبل از ایران به هندوستان مهاجرت کرده و مقیم این کشور شده اند.از فیلم‌های معروف بومان می‌توان فیلم کوکتل، پی کی، یووراج، سه احمق و به مجموعه فیلم های‌دان را نام برد.

۷. آریونا ایرانی

آریونا ایرانی یکی دیگر از هنرمندان ایرانی تبار در سینمای هندوستان است که در ۳ مه ۱۹۵۲ در هند متولد شد.

این بازیگر و کارگردان اهل هند در فیلمهایی همچون ملکه مارها ۲، جگر، راجا و سه برادری، دل‌های شکسته، عاشق شدی، جان من تو بگو، رقص در موسم باران و مهارجه نقش آفرینی کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا