اجتماعیپزشکی

بیماری‌ مرموز دانش آموزان به بروجرد رسید/ جهان در شوک بیماری ایرانی

بعد از مسمومیت تعداد زیادی از دانش اموزان قمی، حالا  رئیس مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی لرستان از مسمومیت ۵۲ دانش‌آموز دیگر در مدرسه احمدیه بروجرد خبر داده است.

منشا این مسمویت‌ها بعد از نزدیک به دو هفته هنوز برای متخصصان و پزشکان ایران ناشناخته است. عجیب تر این که خانواده‌های دانش آموزان مسموم هم به این بیماری مبتلا نمی‌شوند و فقط دانش اموزان مبتلا هستند. برخی می‌گویند آلودگی هوا دلیل اصلی این بیماری در میان دانش اموزان است.

هنوز هیچ کسی از جزئیات این بیماری و ابعاد آن اطلاعی ندارد. کارشناسان هشدار داده‌اند که همه خانواده‌ها مراقب فرزندان خود باشند و با رعایت اصول بهداشتی فرزندانشان را به مدارس بفرستند.

مجتبی ذوالنور نماینده قم در مجلس شورای اسلامی تکرار حوادث مسمومیت دانش آموزان در مدارس استان قم را طبیعی ندانست و گفت: این موضوع علاوه بر وزارت آموزش و پرورش از سوی مسئولان امنیتی نیز در دست پیگیری است.

برخی آقایان در پیگیری ها به ما می گفتند که ما آبروی آنها را حفظ کردیم و نخواستیم به برخی مسایل دامن بزنیم. آنها می‌گفتند کار خود دانش آموزان بود و شرایط جوانی و برخی مسایل دیگر باعث این ماجرا شده بود.
والدین تعدادی از دانش آموزانی که در چند وقت اخیر در مدارس قم دچار مسمومیت شده و کارشان به بیمارستان کشید می‌گویند ، در این روزگاری که با هزار و یک سختی فرزندان خود را بزرگ می‌کنیم، چگونه می‌توانیم آنها را به مدارسی بفرستیم که مدتهاست چند روز یکبار خبر مسمومیت تعدادی دانش آموز تایید می‌شود، و هنوز هم علت آن مشخص نشده. آنها معتقدند در شرایط فعلی بهتر است آموزش در مدارس قم غیرحضوری پیگیری شود تا دلیل ماجرا مشخص گردد.

دانش آموزان مسموم بروجردی

مهدی غیبی اظهار کرد: تاکنون ۵۲ دانش‌آموز دیگر از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه احمدیه بروجرد دچار مسمومیت شدند.
وی اضافه کرد: با دریافت این گزارش، سه کد آمبولانس، یک کد اتوبوس آمبولانس و یک کد موتورلانس به محل حادثه اعزام شده است.
رئیس مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی لرستان بیان کرد: این تعداد دانش‌آموز مسموم در بیمارستان آیت‌الله بروجردی و امام خمینی(ره) بروجرد بستری شده‌اند.
این مسئول تصریح کرد: تعداد دانش‌آموزان مسموم شده هر لحظه در حال افزایش است.
غیبی تصریح کرد: روز گذشته نیز ۲۱ دانش‌آموز این مدرسه دچار مسمومیت شده بودند.
وی گفت: مسمومیت این دانش‌آموزان بروجردی با منوکسیدکربن گزارش شده و علت در دست بررسی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا