اقتصادیصنعت و تجارت

بیت کوین تا کجا سقوط می کند ؟ اوج گیری ارزهای کم تر شناخته شده

ارزش جهانی دلار در حال کاهش است. این یعنی ارز دیجیتالی تتر هم در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتالی کم ارزش تر می شود. اما این مهمترین تحول در بازار ارزهای دیجیتالی نیست.

برخی کارشناسان می گویند که به زودی ارزهای کم تر شناخته شده مورد توجه قرار می گیرند و سهم خود را از بازار افزایش می دهند. طبق این نظر بیت کوین که مشهورترین ارز دیجیتالی است ممکن است سقوط به کانال 18 هزار دلاری را هم تجربه کند.

در حال حاضر، بیت‌کوین هر هفته ضرر ۱۵ درصدی را ثبت می‌کند اما آیا در ۲۰ هزار دلار باقی می‌ماند یا سقوط دیگری در راه است؟

به گزارش ایسنا به نقل از کریپتو، بی‌ثباتی یو اس دی کوین باعث ترس شدید در بازار کریپتو شده است زیرا استیبل‌کوین‌ها نقش مهمی در صنعت ارزهای دیجیتال دارند؛ قیمت بیت‌کوین نیز تحت تاثیر آشفتگی‌های اخیر قرار گرفته و کاهش یافته اما همچنان با سطح حمایت قوی مواجه است.

نمودار روزانه

به تازگی قیمت بیت‌کوین، پس از تشکیل الگوی سه درایوی معکوس و شکستن خط گردن، روند نزولی قابل توجهی را تجربه کرده و آشفتگی اخیر یو اس دی کوین به‌عنوان کاتالیزوری برای روند نزولی بوده در نتیجه قیمت را به سمت سطح ۱۹ هزار دلار کاهش داده است.

با این حال، قیمت در میانگین متحرک ۲۰۰ روزه، تقریبا ۱۹.۶ هزار دلار، با حمایت قابل توجهی روبرو شده و در تلاش است تا از آن پیشی بگیرد. این میانگین متحرک، سطح حمایتی قدرتمند محسوب می‌شود و  ممکن است خرس‌ها برای افزایش فشار قیمت به زیر آن مشکل پیدا کنند اما بازه زمانی روزانه نشان می‌دهد که حرکت نزولی ضعیف شده و ممکن است یک مرحله تثبیت کوتاه‌مدت قبل از حرکت تکانشی بعدی رخ دهد.

نمودار چهار ساعته

قیمت بیت‌کوین پس از شکستن سطح حمایت بحرانی ۲۲ هزار دلار، کاهش شدیدی را تجربه کرده و منجر به شمع‌های قرمز بزرگ متوالی شده است. با این حال، هر روند تکانشی نیاز به یک مرحله کاهش همراه با اصلاح دارد.

به نظر می‌رسد بیت‌کوین پس از رسیدن به سطح قیمت تعیین کننده در ۲۰ هزار دلار، وارد مرحله اصلاح روند میانی شده است البته این سطح به‌عنوان سطح حمایت عاطفی نیز عمل می‌کند. علاوه بر این، سطح ۶۱.۸ اصلاحی فیبوناچی برای روند صعودی کنونی با سطح حمایت ۲۰ هزار دلار همراه شده و آن را به سطح قابل توجهی تبدیل کرده به همین دلیل ممکن است قیمت در منطقه فعلی تثبیت شود و قبل از کاهش روند، الگوی اصلاحی تشکیل دهد.

آنالیز روی زنجیره

بازار ارزهای دیجیتال به دلیل آشفتگی اخیر با سیرکل و شکست بانک سیلورگیت بار دیگر وارد مرحله ترس و عدم اطمینان شده است. در نتیجه، فعالان بازار تسلیم شده‌اند و به سرعت دارایی‌های خود را واگذار کردند تا بتوانند ریسک‌های خود را مدیریت کنند.

معیار نرخ‌های سرمایه، بینشی از احساسات معامله‌گران ارائه می‌دهد و به تازگی همزمان با کاهش قیمت بیت‌کوین به‌طور ناگهانی کاهش یافتند. معامله‌گران باید مراقب باشند و در صورت حرکت ناگهانی دیگری از قیمت، بازار را از نزدیک زیر نظر داشته باشند. با وجود این، ممکن است بازار در روزهای آینده بدون هیچ جهت مشخصی بی‌ثبات شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۹۵۳.۶۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۱۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۱.۸۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۲ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶.۴۳ میلیارد دلار است که ۱۲.۸۶ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۹.۰۵ میلیارد دلار است که ۱۱.۸۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۸۸.۰۹ میلیارد دلار است که ۱۱۵.۲۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۸:۲۹ به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۰هزار و  ۶۴۱.۵۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۱۲ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۴۸۰.۵۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۸۱ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۵۰  درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۰۱ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۷۹.۶۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۰۷ درصد کاهش

۵- یو اس دی کوین

قیمت:  ۰.۹۷۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۳۱ درصد کاهش

۶-  ریپل

قیمت: ۰.۳۶۶۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۲.۲۱ درصد کاهش

۷-  کاردانو

قیمت: ۰.۳۰۸۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته:  ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۵۹ درصد کاهش

۸ – دوج کوین

قیمت: ۰.۰۶۶۷۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۸۵ درصد کاهش

۹-  سولانا

قیمت: ۱۸.۱۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۴۱ درصد کاهش

۱۰ -پولکا دوت

قیمت: ۵.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۸۷ درصد کاهش

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا