اجتماعی

به زودی ۴۰۰ نیرو را با عنوان «حجاب بان» در ایستگاههای مترو پایتخت مستقر خواهد کرد/ عکس

بر اساس خبرهای رسیده، شهرداری تهران ۴۰۰ نیروی یگان حفاظت شهرداری را با عنوان «حجاب بان» با حقوق ماهانه ۱۲ میلیون تومان در مترو مستقر خواهد کرد. این نیروهای آموزش دیده که توسط شرکت «حامیان شهر شهرداری تهران» استخدام شده اند، وظیفه تذکر لسانی، ممانعت از ورود به واگن های مترو و تحویل بدحجابها یا بى حجاب ها به پلیس را برعهده خواهند داشت.

به گزارش عصرگاه  : یک منبع آگاه گفته که شهرداری تهران، به زودی ۴۰۰ نیرو را با عنوان «حجاب بان» در ایستگاههای مترو پایتخت مستقر خواهد کرد. این نیروها که توسط یگان حفاظت شهرداری تهران گزینش شده و کلاسهای آموزشی مربوط به این کار را نیز گذرانده اند، به زودی در ایستگاههای مترو وارد عمل خواهند شد.

این خبر در حالی منتشر شده که طی چند ماه اخیر بارها شاهد حوادث پرشمار در پله برقی ایستگاه های مترو بوده ایم، حوادثی از سقوط افراد تا همین چند روز پیش که دست یک کودک 9 ساله قطع شد! همزمان بسیاری از پله های برقی ایستگاه های مترو یا پل های عابرپیاده نیز از کار افتاده اند و این مشکلات بسیاری را برای افراد کم توان یا سالمند به وجود آورده است.

متاسفانه طی دو سالی که از روی کار آمدن شهردار فعلی می گذرد و علی رغم وعده های وی مبنی بر تبدیل تهران به شهر نمونه شاهد هیچ اقدام ویژه ای جز نصب بیلبورد و پرچم و غیره نبودیم. چندی پیش زاکانی در جواب سوال یک خبرنگار در حاشیه جلسه دولت درباره خرابی پله برقی های مترو با زبانی تند تلویحا او را به تشویق اذهان عمومی متهم کرد و پس از آن سلسله اتفاقاتی در مترو همراه با آسیب به برخی شهروندان تهرانی اتفاق افتاد اما با این حال، شاهد هیچ عزمی برای حل مشکل پله برقی ها نبودیم. کاش حداقل جناب شهردار در کنار «حجاب بان» اقدام به استخدام «پله برقی بان» هم کنند بلکه دیگر شاهد خسارت به مردم نباشیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا