اجتماعیمحیط زیست

باور نمی کنید ! اقدام جالب موش های تهران در مقابل ماموران شهرداری

موش های تهران شاید معروف ترین موش های ایران و حتی خاورمیانه باشند. موش های بزرگی که حالا گفته می شود به طرز بسیار عجیب و جالبی زندگی در تهران را به خوبی یاد گرفته اند و در مقابل هر نوع مقابله و مبارزه‌ای بلد شده اند چگونه مقاومت کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان این که مبارزه مدیریت شهری با موش‌های پایتخت همچنان ادامه دارد، گفت: اخیرا موش‌های تهران رفتارهای عجیبی از خودشان نشان می‌دهند، به نحوی که نسبت به هر نوع اقدام مقابله‌ای، واکنش جالبی بروز می‌دهند و سعی می‌کنند با هر روشی که برای مبارزه با آنها در پیش می‌گیریم، خودشان را تطبیق بدهند و سازگار کنند.

 

موش‌های تهران رفتارهای عجیبی از خودشان نشان می‌دهند/ مبارزه ما با آنها ادامه دارد

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا شرفی در نشست خبری عصر امروز مدیران معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری تهران در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت مبارزه با حیوانات موذی بخصوص موش‌ها در سطح شهر تهران گفت: معضل حیوانات موذی و مضر در سطح شهر بسیار پیچیده است و اخیرا موش‌های تهران رفتارهای عجیبی از خودشان نشان می‌دهند، به نحوی که نسبت به هر نوع اقدام مقابله‌ای، واکنش جالبی بروز می‌دهند و سعی می‌کنند با هر روشی که ما برای مبارزه با آنها در پیش می‌گیریم، خودشان را تطبیق بدهند و سازگار کنند.

 

وی افزود: بخش زیادی از علل گسترش موش‌ها و دیگر حیوانات مضر در شهر تهران ناشی از رفتاری است که خود شهروندان انجام می‌دهند، از جمله ریختن زباله در سطح شهر و داخل جوی‌ها، بیرون گذاشتن زباله در زمان نامناسب، ورود فاضلاب‌ها به انهار، استفاده از برخی سموم شیمیایی و … که فضا را بری ازدیاد موش ها مهیا می‌کند. علاوه بر این، خود موش‌ها در سال‌های اخیر برای زندگی در محیط شهری به‌روز شده‌اند و از هر فناوری و روشی که برای مبارزه با آنها استفاده می‌کنیم، نمی‌توانیم به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران تاکید کرد: اخیرا از نوعی سم تولیدشده توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان برای مبارزه با موش‌های تهران استفاده کردیم و با وجود این که این سم در شرایط آزمایشگاهی کاملا جواب داده بود، استفاده از آن در سطح شهر موفقیت‌آمیز نبود. چنین روش‌هایی را بارها در مبارزه با موش‌ها استفاده کرده‌ایم، ولی هنوز به نتیجه مطلوبی نرسیده‌ایم. البته همچنان مبارزه ما با موش‌ها ادامه دارد و دعا کنید تا در این مبارزه پیروز شویم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا