اجتماعی

اظهارنظر عجیب زاکانی درباره برف شدید در تهران

علیرضا زاکانی شهردار تهران به تازگی گفته: در زمان بارش برف شدید در تهران مردم گرفتار نشدند و خوشبختانه مشکلی پیش نیامد. مردم از این که در موقع بارش شدید برف، مشکلی پیش نمی‌آید و گرفتار نمی‌شوند خوشحالند. ما هم از این خوشحالی مردم، خوشحالیم.

به گزارش عصرگاه او این سخنان را در حالی گفته که بنا به گزارش برخی رسانه‌ها در دو ماه گذشته و با بارش‌های برف و باران، ترافیک‌های پیچیده‎ای در سطح شهر تهران ایجاد شده بود و حتی پلیس راهنمایی و را نندگی نیز در پیامک هایی به مردم توصیه کرده بود از ماشین شخصی استفاده نکنند.

برخی منابغ گزارش داده‌اند که در برخی نقاط پایتخت راه بندان های دو تا سه ساعته ایجاد شده بود.

شهردار تهران گفته: بزرگ‌ترین موفقیت اقدامات اخیر، با هم بودن بود. یعنی مدیریت شهری در کنار راهور، صداوسیما، اورژانس، هواشناسی و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط. همه کسانی که در ارائه خدمت به مردم دخیل بودند. بسیاری از اتفاقاتی که این ایام رقم خورد، با همراهی مردم رقم خورد. لذا باید از آنها تقدیر و تشکر کرد.

زاکانی با تأکید بر اهمیت هم‌افزایی و همکاری تلاش‌ها برای مدریت برف، افزود: مهم‌ترین ویژگی اقدامات اخیر در حوزه برف‌روبی، «همکاری بین‌بخشی» بود. همین می‌تواند پایه‌ای برای سایر امور نیز باشد.

وی ادامه داد: نکته دومی که باید به آن توجه داشت، «آمادگی پیش از شرایط اضطرار» است. اگر پیشگیری کنیم در واقع می‌توانیم جلوی حوادث را بگیریم. این نُهمین برف این زمستان بود. عملکرد همکاران من در حوزه برف‌روبی مثل دوران مقدس، رو به جلو و تیمی بود. همین همکاری‌ها موجب شد، آلام و گرفتاری‌های مردم کاهش یافته و رضایتمندی مردم افزایش یافت.

زاکانی تأکید کرد: نکته سوم، نوع نگاه به حوادث و اقدامات است. قضاوت منصفانه در واقع، باید با در نظر گرفتن جمیع موارد شکل بگیرد. ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه در شهر وجود دارد؛ اگر بنای قضاوت است، می‌باید همه را کنار هم دید.

شهردار تهران با یادآوری آنکه «البته که حتی یک اشکال هم برای شهر اضافی است»، بیان کرد: چرا که همان یک اشکال برای جمعی از شهروندان مشکلاتی را فراهم می‌کند. البته این هم‌افزایی بین بخشی باعث شد همین حداقل مشکلات را هم پشت سر بگذاریم. فرمود: «یدالله مع‌الجماعه»؛ این را در عمل دیدیم. وقتی من‌ها به «ما» بدل شد.

وی با یادآوری تلاش خبرنگاران برای انعکاس مناسب اقدامات شهرداری تهران در حوزه مدیریت برف، افزود: لازم است از همه اصحاب رسانه که این روزها در راستای اطلاع‌رسانی به شهروندان تلاش کردند، از صداوسیما گرفته تا خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مختلف، تشکر کنم.

زاکانی بیان داشت: خوشحالیم که مردم خوشنودند که در بارش‌های اخیر برف «گرفتار» نشدند. امیدواریم این هم‌افزایی و همکاری بین‌دستگاهی ادامه داشته و در موقف‌های دیگر نیز استمرار یابد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا