اقتصادی

آیا ایران مرگ برجام را اعلام کرد؟/ وزیر خارجه: پلن B روی میز است

امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در گفت‌وگویی با شبکه ان.پی.آر آمریکا با بیان این که اگر آمریکا واقع‌بین باشد، می‌توان گفت که حیای برجام در دسترس است اما در غیر این صورت باید تاکید که نقشه دوم ما یا همان پلن B اجرا خواهد شد.

وقتی خبرنگار این شبکه رادیویی امریکایی از عبداللهیان پرسید پلن B جمهوری اسلامی ایران چیست؟ او در پاسخ گفت: وقتی این نقشه را اجرا کنیم درباره‌اش بیشتر خواهید دانست. در واقع پلن B ایران گفتنی نیست بلکه اجرا شدنی است.

او همچنین گفت: بحران اخیردر کشور تمام شده است و البته ده‌ها هزار نفر از بازداشتی‌ها نیز در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از زندان‌ها آزاد شده‌اند. همین موضوع با مداخله کشورهای اروپایی و امریکا اتفاق افتاد. این ها اتفاقاتی بود که افتاد و نادرست بود. اما حالا این موضوع برطرف شده است. ما آماده حل و فصل موضوع در قالب مذاکره و گفت‌وگو هستیم اما طبیعتا این وضعیت همیشگی نیست و همانطور که گفتم ما هم پلن دیگری برای اجرا در دست داریم و قرار نیست تا ابد منتظر بمانیم.

برخی کارشناسان می‌گویند که این موضع ایران در عین ایجاد انعطاف برای بازگشت به میز مذاکرات نشان دهنده هشدار جدی طرف ایرانی برجام برای اجرا کردن نقشه B است. نقشه B در واقع یک نشانه برای عبور از برجام و مرگ برجام است.

متن کامل این گفت‌وگو را می‌توانید در اینجا ببینید

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا