اجتماعی

آمیتسور یا عامیتسور کوهن کیست ؟ ماجرای قاتل بالفطره فلسطینیان

عامیتسور کوهن قاتل بالفطره اسرائیلی درگذشت.

او فرزند یک خانواده یهودی بود که پدر، مادر و برادرش از اعضای گروه تروریستی و زیرزمینی هاگانا (پیش از تاسیس دولت اسرائیل) بودند.

هاگانا در آن سال‌ها با رهبری افرادی مثل دیوید بن‌گوریون، بزرگترین گروه تروریستی یهودی بود ولی ظاهراً حس خونریزی عامیتسور را ارضا نمی‌کرد.

او رفت و عضو لخی (لحی)شد.

لخی یک گروه تروریستی زیرزمینی دیگر به رهبری افرادی مثل اسحاق شامیر بود که سال ۱۹۴۰ تشکیل شد و چون یهودی‌ها دنبال بیرون کردن انگلیس از فلسطین و بدست گرفتن این سرزمین بودن، یکی ازکارکردهایش ترور سران انگلیسی،انفجاروخرابکاری بود تا انگلیسیها زودتربروند.

برای همین، هم انگلیس و هم سازمان ملل این گروه را مثل خیلی از گروههای زیرزمینی دیگر یهودی در آن سالها، در لیست تروریستی قرار داده بودند.

عامیتسور، آدم کُشی را در همین گروه یاد گرفت و گفت: «من آماده بودم که بدون تردید بکُشم»

بعداً باتاسیس دولت اسرائیل در1948،گروههای زیرزمینی با هم یکی شدند و ارتش اسرائیل تشکیل شد.

عامیتسور هم عضو تیپ الکساندرونی شد.

اعضای این تیپ درسال 1948 وقتی اسرائیلیها داشتن فلسطینی‌ها را سلاخی می‌کردند تا دولتشان را تثبیت کنن، به روستای طنطوره رفتند، کُشتند و کُشتند و کُشتند.

اما شهرت این روزهای او بخاطر سخنان صریح و جنجالی‌اش در ‎مستند طنطوره است.

شب ۲۲ مه سال ۱۹۴۸ گردان واحد اسکندرونه وابسته به هاگانا ارتش اسرائیل به روستای طنطوره حمله کردند. در این حمله ۲۵۰ فلسطینی قتل‌عام شدند. این اتفاق توسط تدی کاتس پژوهشگر اسرائیلی و محمد الطنجی محقق فلسطینی دربارهٔ این کشتار پژوهشهایی صورت گرفت و صحت این موضوع را تأیید کردند

او در این مستند جلوی دوربین، خیلی رنگی و با خنده قتل عام مردم روستای طنطوره را توضیح داد و وقتی صاحبه کننده پرسید چند نفر را کشتی، با قهقهه جواب داد: «نمی دانم، نشمردم. من یک مسلسل داشتم با 250گلوله.»

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا