اجتماعی

آغاز دوباره حمله به مدارس دخترانه با گاز مسموم کننده / وضعیت نگران کننده در نقده و تبریز

حمله به مدارس با گاز مسموم کننده دوباره آغاز شده است. به نظر می رسید با تعطیلات نوروزی این اتفاق شوم و مرموز هم به پایان رسیده باشد اما گویا دوباره آغاز شده و به نگرانی های عمومی در این باره دامن زده است.

مسمومیت دانش‌آموزان از آذر 1401 آغاز شد و تا روزهای پایانی سال گذشته ادامه داشت. علت مسمومیت دانش‌آموزان دختر در مدارس کشور همچنان در هاله‌ای از ابهام بود و مسئولان کشور اطلاعات دقیقی در این زمینه به مردم ندادند.

در این میان، دولت اعتقاد دارد که این اتفاقات مسمومیت نبوده و و برخی علت آن را اضطراب دانش‌آموزان عنوان کردند. گویا دیروز اولین مورد از مسمومیت‌های دانش‌آموزان در شهر نقده روی داده و در این میان پنج دانش‌آموز مدرسه دخترانه دچار مسمومیت شدند. کانال تلگرامی «مردم ارومیه» ظهر امروز خبر از انتقال نج دانش‌آموز مدرسه «22 بهمن» واقع در بخش محمدیار در شهرستان نقده به بیمارستان داد. گویا دانش‌آموزان مسموم شده این مدرسه به بیمارستان «امام» شهرستان نقده منتقل شده‌اند.

همچنین امروز نیز تبریز به یکی از مدارس این شهر حمله شده است.

رئیس اورژانس آذربایجان شرقی با تاکید بر مساعد بودن حال دانش آموزانی که علایم مشکوک به مسمومیت داشتند، گفت: در حال حاضر ۱۰ دانش آموز در بیمارستان‌های شهر تبریز بستری هستند.

دکتر اصغر جعفری روحی، با اشاره به آخرین وضعیت دانش‌آموزانی که علایم مشکوک به مسمومیت داشتند، بیان کرد: روز یکشنبه 14 اسفندماه تعدادی از دانش‌آموزان در تبریز، شبستر، مراغه، عجب شیر، اهر و مرند دچار علایم شدند که خوشبختانه مورد بدحال نداشتیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا